Osobnosti Fortuna Ligy

Fortuna liga má svoju jesennú časť za sebou. Zamysleli sme sa nad tým, kto sú jej najvýznamnejšie hráčske osobnosti.

V bratislavskom Slovane možno jednoznačne menovať Andraža Šporara. Prerastá ligu a je jednoznačným lídrom svojho klubu. Sekundujú mu aj kapitán Božikov a Moha. Z pozície brankára sa v budúcnosti môže stať výraznou osobnosťou Dominik Greif.

V MŠK Žilina možno vyzdvihnúť duo zo stredu poľa Káčer a Pečovský. Kým druhý menovaný predstavuje bývalého reprezentanta, prvý zosobňuje typického odchovanca, ktorý dostal šancu a v 23 rokoch ťahá svoju šiestu sezónu v seniorskom futbale. Róbert Boženík svoj imidž pošramotil prestupovou kauzou.

Dunajská Streda ponúka Kalmára a Vidu, reprezentantov v dobrom veku. Predajom Huka a Šatku vznikla šanca pre mladých hráčov z reprezentačnej 21-tky a možno očakávať, že sa na juhu Slovenska stane ťahúňom aj jeden zo zadákov.V Ružomberku je jednoznačným lídrom šéf obrany Maslo, podporovaný z bránky Macíkom. Možno bolo škodou predávať Kružliaka do Dunajskej Stredy, avšak pokiaľ bola ponuka zaujímavá, Liptáci majú dobrú mládežnícku základňu a dokážu ho nahradiť.

V Michalovciach je pre nás absolútnou ikonou Žofčák. Z viacerých legionárov možno vyzdvihnúť napríklad Savvidisa.

Spartak Trnava dodal do výberu kapitána Mitreu, veľkými skúsenosťami disponuje aj Grendel.

V Zlatých Moravciach osobnostne vyčnieva jednoznačne Ďubek.

Trenčín zdobia najmä navrátené staré hviezdy: Van Kessel a Depetris. Z domácich zdrojov Kleščík a Šemrinec.

Za Senicu sme nominovali Castenadu. O dlhodobých lídroch sa vzhľadom ku absolútnemu pretlaku legionárov nedá hovoriť.

V Seredi patrí medzi veľké opory Hučko a brankársku dvojku robí skúsený Penksa.

Aj Nitra má v kádri viaceré hráčske osobnosti. Nás presvedčili odchovanci Šimončič a Farkaš.

V Pohroní patrí medzi najskúsenejších bývalý reprezentant Tesák.

Osobnosti možno nájsť v aktuálne každom Fortuna ligovom klube. Verejnosť častokrát ani nevie, že vidí v zápase šprintovať rekordéra v počte ligových gólov, či hráča s vyše 400 ligovými zápasmi.

Kto (čo) nám v lige chýba?

Lige by prospel návrat (bývalých) reprezentantov. Pekarík, Nemec, Škrtel, Hubočan, Ďuriš a ďalší. Nesmieme zabudnúť na tridsiatnikov Stocha a Weissa. Na Slovensku je viacero klubov, hrajúcich európske predkolá, kde by kvalitných hráčov vedeli dobre zaplatiť, keby v nich videli marketingový a fanúšikovský potenciál.

Osobnosti v lige napriek tomu máme. Priemerná návštevnosť na našich štadiónoch medziročne vzrástla o 16%. Hoci ide predovšetkým o nárast v hlavnom meste, jednoznačne ale platí, že liga vie pritiahnuť fanúšika. Slovan Bratislava naviac zaujal aj v hlavnej fáze Európskej ligy. Súťaži podľa nás chýba väčšia previazanosť jej osobností s (lokálnou) reklamou. Napríklad v Poznani visia po meste billboardy, na ktorých miestna súkromná zubná klinika podporuje futbalistov Lech Poznań. Takýto cross – marketing je výbornou ukážkou spojenia lokálnych firiem s futbalom. Videli sme neoficiálny reprezentačný zápas, v ktorom nastúpil ligový výber. Je možné zorganizovať zápas, v ktorom nastúpi budúci víťaz Fortuna ligy proti výberu domácej súťaže. Kto chce, hľadá spôsob …Posted in BLOG and tagged .

One Comment

  1. By ma zaujímalo koľko z toho nárastu navštevnosti spôsobil nový štadión na Tehelnom Poli? A keď si ho všetci okukajú, tak sa návštevy opäť vrátia na obvyklých 1000 až 1500.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *