Petra alebo Mikaela? Kto vyhrá Svetový pohár?

Ani futbalový fanúšik nežije len futbalom. A najmä v zime nikoho nenecháva pokojným závodenie Petry Vlhovej vo Svetovom pohári. Navyše túto sezónu nás čaká dramatický záver bojov o „veľký krištáľový glóbus“, respektíve celkové víťazstvo vo Svetovom pohári. Vyrovnanejšie to ani nemôže byť a každý z nasledujúcich deviatich závodov bude veľmi dôležitý.

Petra Vlhová či Mikaela Shiffrin? Alebo zabojuje ešte Sara Hector? Poďme si prejsť šance jednotlivých pretekárok.

Tipni si na víťazku SP tu.

Najprv si pozrime tvrdé dáta.

Konečné poradie Svetového pohára

Mikaela Shiffrin 1493 bodov [Slalom 469 b., Obrovský Slalom 537 b., Super G 380 b., Zjazd 105 b., Paralel 0 b.]
Petra Vlhová 1309 bodov [Slalom 770 b., Obrovský Slalom 491 b., Super G 26 b., Zjazd 22 b., Paralel 0 b.]

Je rozhodnuté. Petra Vlhová už nemôže predstihnúť Mikaelu Shiffrin a skončí na druhom mieste v celkovom poradí Svetového pohára.

Zostávajúci program Svetového pohára

Aký je systém bodovania?

V zjazde, super G, slalome aj obrovskom slalome boduje prvých tridsať pretekárok. Za prvé miesto je 100 bodov, za druhé 80 bodov, za tretie 60 bodov, za štvrté 50 bodov a tak ďalej.

V paralelnom slalome získava body prvých šestnásť pretekárok.

V závodoch finále svetového pohára [závody v Courcheveli 16. až 20.3.] body získava len prvých patnásť pretekárok, keďže na štartovej listine ich je len dvadsať päť.

Celý systém bodovania v závodoch svetového pohára si môžete naštudovať tu.

Kto vyhrá Svetový pohár 2021/2022? Petra alebo Mikaela?

Aktualizované 17.3.2022

Je rozhodnuté. Petra Vlhová už nemôže predstihnúť Mikaelu Shiffrin a skončí na druhom mieste v celkovom poradí Svetového pohára.

Aktualizované 16.3.2022

Je rozhodnuté. Po zjazde v Courcheveli navýšila Mikaela Shiffrin víťazstvom svoj náskok na 156 bodov. Petra Vlhová skončila na 16. mieste a nebodovala. Teoretická šanca síce ešte existuje, ale stiahnuť náskok 156 bodov v troch závodoch je mimo mojej predstavivosti.

Aktualizované 12.3.2022

Pred posledými štyrmi individuálnymi závodmi Svetového pohára v Courcheveli má Mikaela Shiffrin náskok 56 bodov. To nie je nedosiahnuteľný náskok, ale je otázne či práve zjazde a Super G Shiffrin nenavýši svoj náskok o ďalšie body. A potom by ani vynikajúce výsledky v slalome a obrovskom slalome nemuseli Petre pomôcť.

Aj preto by som teraz na celkovú víťazku tipoval skôr Mikaelu Shiffrin.

Aktualizované 6.3.2022

Po víkendových závodoch v Lenzerheide sa šance na víťazstvo Petry Vlhovej výrazne znížili. Hlavne vypadnutie v obrovskom slalome a vynikajúci výkon Mikaely Shiffrin v Super G na 90% rozhodli o veľkom krištálovom glóbuse. Napriek tomu, že kurz na Petru vyletel prudko hore, dnes by som si na ňu už netipol. Ak jej však stále veríte, tak vysoký kurz vám bude odmenou tu.

Písané 4.3.2022:

Podľa mňa sa súboj o Svetový pohár vzhľadom na zostávajúci program zúžil na dve pretekárky. Petru Vlhovú a Mikaelu Shiffrin.

Zostávajú nám totiž tri obrovské slalomy, dva slalomy, dva závody Super G, po jednom zjazde a paralelnom závode. Keďže technických disciplín (slalom, obrovský slalom) je na programe skoro dvakrát toľko ako rýchlostných (zjazd a super G), tak pretekárky, ktoré zbierajú body hlavne v zjazde a Super G už šancu na zisk celkového víťazstva nemajú. Goggia a Brignone sú síce v stávkových kanceláriach za skvelé kurzy, ale tip na ne je vyhodením peňazí.

Iná situácia je so Sarou Hector, ktoré dominuje v obrovskom slalom a kľudne sa môže stať, že v nich získa tri výhry a 300 bodov. Takisto nie je márna jej snaha ani v slalomoch. Aj tak si však myslím, že odstup 344 bodov na Vlhovú a Shiffrin je proste veľa. Aj Petra aj Mikaela totiž nejaké body určite získajú. Sara Hector tak potrebuje byť stopercentná a zároveň by Vlhová ani Shiffrin nemohli získavať body a to znamená, že by ani v svojich silných disciplínach nemohli dojsť do ciela. A to sa asi nestane.

Takže kto bude mať nakoniec na tvári úsmev víťaza. Prajem si aby to bola Petra Vlhová, ale nebude to ľahké. Osobne vidím šance Petry Vlhovej a Mikaely Shiffrin päťdesiat na pätdesiat.

Stávkové kancelárie však favorizujú Mikaelu Shiffrin (aj keď iba trocha). A to je pre mňa signál staviť si na Petru Vl

Aktuálne kurzy na Petru Vlhovú aj Mikaelu Shiffrin si môžete pozrieť tu.

 

Posted in BLOG, Tipérov pomocník and tagged , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *