Play-off o postup na MS v Katare [Európa]

Tri európske miestenky na majstrovstvá sveta v Katare sú stále k dispozícii. Pôvodne sme sa mali dozvedieť mená všetkých troch postupujúcich už 29. marca večer po odohratí všetkých troch finálových zápasoch. Avšak kvôli ruskému vpádu na Ukrajinu musel byť semifinálový zápas Ukrajiny v Škótsku odložený a následne sa neodohrá ani finálový zápas tejto vetvy. V utorok 29.3. sa teda dozvieme len mená dvoch postupujúcich a meno toho tretieho zístíme až dodatočne.

Los skupín MS v Katare prebehne už 1. apríla. Všetky informácie o MS vo futbale 2022 nájdete tu.

Získaj 20€ na tipovanie zadarmo tu.

Finále play-off o postup na MS – utorok, 29.3.2022 20:45

[hrá sa na jeden víťazný zápas, víťaz stretnutia postúpi na MS 2022]

Wales – Škótsko/Ukrajina [zápas bol kvôli ruskej agresii odložený]

Poľsko – Švédsko

Švédi proti Čechom nevyzerali moc presvedčivo a tak by som ich pred zápasom s Poliakmi určite nefavorizoval. Avšak tipnúť si výhru Poliakov? To asi tiež nie. V tomto zápase bude asi najlepšou možnosťou dať to klasicky na Lewandovskeho

Náš odporúčaný tip: Lewandovski dá gól – stav si tu.

Výsledok: 2:0 (Lewandovski strelil prvý gól Poľska)

Portugalsko – Severné Macedónsko

Ruku hore kto veril, že Taliani nepostúpia? A kto verí, že by mohli Macedónci opäť prekvapiť? Ja nie, toto je jasné jednotka, len ten kurz sa nie a nie odlepiť od 1.

Náš odporúčaný tip: Portugalsko vyhrá aspoň o dva góly – stav si tu.

Výsledok: 2:0

Tipni si kto postúpi na MS a získaj 20€ zadarmo tu.

Semifinále play-off o postup na MS – štvrtok, 27.3.2022 20:45

[hrá sa na jeden víťazný zápas, víťaz stretnutia postúpi do finále]

Škótsko – Ukrajina [zápas bol kvôli ruskej agresii odložený]
Rusko – Poľsko [Rusko bolo vylúčené zo súťaže a Poľsko postupuje priamo do fínále]

Wales – Rakúsko

V Cardiffe by sa mal hrať najvyrovnanejší zápas semifinále play-off o postup na MS. Domáci aj hostia majú približne rovnaké šance a očakávame, že oba tímy sa sústredia hlavne na defenzívu. Domácich bude hnať dopredu plné hľadisko a uvidíme tak tradičný ostrovný futbal s množstvom centrov. Avšak rakúska reprezentácia plná legionárov z nemeckej Bundesligy by si s tlakom mohla poradiť.

Náš odporúčaný tip: padne menej ako 2,5 góla – stav si tu.

Výsledok: 2:1

Švédsko – Česko

Stav českého futbalu poznáme celkom dobre. Na jednej strane skvelá hra Slávie v pohároch, na strane druhej prílišná závislosť reprezentácie na výkonoch jedného či dvoch hráčov. Tentokrát bude však úloha trénera Šilhavého mimoriadne ťažká. Od majstrovstiev Európy pred rokom sa mu rozpadla obrana a chýbať bude aj Patrik Schick, asi jediný český hráč spĺňajúci tie najprísnejšie kritéria.

Domáci síce budú bez Ibrahimovica, ktorý zostane len na lavičke robiť atmosféru, ale zvyšok kádra je dostatočne kvalitný na zabezpečenie víťazstva a postupu.

Náš odporúčaný tip: Víťazstvo Švédska – stav si tu.

Výsledok: 1:0 po predĺžení

Taliansko – Severné Macedónsko

V tomto zápase nie je pochýb o tom kto je favoritom. Akýkoľvek iný výsledok ako víťazstvo domácich by bolo galaktické prekvapenie. Otázkou preto nie je či Taliansko vyhrá, ale či to zvládne o dva alebo tri góly.

Náš odporúčaný tip: Víťazstvo Talianska o dva a viac gólov – stav si tu.

Výsledok: 0:1

Portugalsko – Turecko

Na prvý pohľad je Portugalsko rovnakým favoritom ako Taliansko. Avšak pohľad druhý ponúka iný obraz. Portugalsko nie je už ani zďaleka také presvedčivé na ihrisku ako kedysi. Turci pritom postavia opäť relatívne mladý tím, ktorý však nabral už mnoho skúseností. Určite by sme sa vyhli ich podceňovaniu. Tento zápas bude oveľa vyrovnanejší ako naznačujú kurzy.

Náš odporúčaný tip: Turecko strelí aspoň jeden gól – stav si tu.

Výsledok: 3:1

 

Posted in BLOG and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *