Počítajte s nami ako postúpiť do osemfinále – EURO Zápisník #5

Ak by vám niekto dal v najbližších troch dňoch euro vždy keď začujete alebo si prečítate výraz „postupová kalkulačka“, tak si prídete na slušný balík peňazí. Naša skupina E sa zamotala neskutočným spôsobom. To sa stáva v momente keď favorit (Španielsko) nerobí to čo má a zahadzuje penalty.

Poďme si teda popísať čo nám bude treba aby sme sa nakoniec radovali z postupu do osemfinále my.

Tabuľka skupiny E

Skupina E
[Sevilla, Petrohrad]
1.Švédsko32104:27
2.Španielsko31206:15
3.Slovensko31022:73
4.Poľsko30124:61

Zostávajúce zápasy v stredu 23.06. 18:00
Slovensko – Španielsko
Švédsko – Poľsko

Celý program ME aj tabuľky všetkých skupín sú tu.

#1 Vyhráme nad Španielmi = 100% istota

Najjednoduchšia možnosť je získať proti Španielom tri body. Víťazstvo nám zaistí buď prvé alebo druhé miesto v skupine a tým pádom aj osemfinále.

#2 Remízujeme so Španielmi = 100% istota

Ak v stredu získame bod je jasné, že skončíme pred Španielmi. To či štyri body a vyrovnané skóre budú stačiť na prvé, druhé alebo tretie miesto v skupine bude závisieť od výsledku zápasu medzi Poľskom a Švédskom.

Ak Poliaci nevyhrajú, tak sme na prvom alebo druhom mieste skupiny a v osemfinále.

Ak Poliaci vyhrajú, tak budú mať tri mužstvá (my, Poliaci aj Švédi) štyri body a rozhodovať bude o koľko Poliaci vyhrajú a koľko dajú golov.

V tabuľke vzájomných zápasov a aj v skupine skončíme druhý v prípade, že Poliaci vyhrajú o dva a viac góly. Ak Poliaci vyhrajú o jeden gól, tak bude záležať, koľko gólov dajú. Ak to skončí 1:0 pre Poliakov, tak sme druhý v skupine. Ak to skončí 2:1 tak netuším, lebo v tabuľke vzájomných zápasov budeme na tom rovnako ako Švédi za prvými Poliakmi. Ak to skončí 3:2, 4:3, 5:4, … tak skončíme v skupine na treťom mieste.

Naposledy v roku 2016 sa kvalifikovali z tretieho miesta v skupine dve mužstvá so štyrmi bodmi a dve mužstvá s tromi bodmi a rovnakým počtom strelených aj inkasovaných gólov. 

Nepostúpiť z tretieho miesta so štyrmi bodmi by bola veľká smola.

Aktualizácia 21.06 – už teraz je jasné, že so štyrmi bodmi a vyrovnaným skóre by sme skončili v tabuľke tretích tímov pred Švajčiarmi (4 body skóre: 4:5), Ukrajinou aj Fínmi, ktorí získali len tri body a teda by sme určite postúpili!

#3 Prehráme so Španielmi = 5% šanca

Ak so Španielmi prehráme tak je naša šanca na postup oveľa nižšia, ale nie nemožná.

Ešte stále bude šanca na tretie miesto v skupine, ale budeme potrebovať aby Poliaci nevyhrali nad Švédmi (podmienka číslo 1). Zároveň skončíme skupinu s tromi bodmi a s pasívnym skóre. To ako veľmi pasívne skóre bude záležať od toho o koľko so Španielmi prehráme.

Na postup je však ešte potrebné aby aspoň dva tímy na treťom mieste v iných skupinách mali len tri body a pasívnejšie skóre ako my alebo menej ako tri body.(podmienka číslo 2)

V roku 2016 v tabuľke tretích tímov na piatom a šiestom nepostupovom mieste boli tímy s troma bodmi a pasívnym skóre.

Aktualizácia 22.06 – momentálne je jasné, že v tabuľke tretích tímov sú dva tímy s troma bodmi a pasívnym skóre -1, respektíve -2. Takže ak Poliaci nevyhrajú so Švédskom a my prehráme so Španielmi o gól, tak šanca existuje, ale bude to záležať od počtu strelených gólov a potrebujeme dať dokopy štyri (máme dva) aak prehráme o dva góly a viac gólov tak nepostúpime.

Aktuálna tabuľka tretích tímov

Tabuľka tretích tímov
[postupujú štyria najlepší]
1.Portugalsko*31117:64
2.Česko*31113:24
3.Švajčiarsko*31114:54
4.Ukrajina*31024:53
5.Fínsko31021:33
6.Slovensko31012:73

Aj preto si mysím, že v prípade ak nás Španieli porazia, tak je to náš koniec na majstrovstvách Európy. Tých podmienok je totiž príliš veľa aby ich naplnenie bolo reálne.

Ale zase tu si môžeme povedať niečo o tom, že lopta je guľatá a na začiatku je vždy 0:0 a však aj v 2010 sme porazili Talianov a Maďari zobrali bod Francúzom.

Veríš že postúpime? Tak si aj tipni a vyhráš naozaj veľa. Kurzy nájdeš tu.

Čo treba spraviť na ihrisku?

My sme si svoju prácu odviedli a spočítali všetky možné alternatívy. Teraz je rad na trénerovi Tarkovičovi a hráčoch.

Napriek tomu si v duchu svojho obľúbeného hashtagu #poradímrád dovolím pridať niekoľko rád ako na to.

Rada #1 – nepočítajme

Hráči ani tréner by nemali počítať. Nikam to nevedie, pretože na počty vo futbale treba vždy dvoch. A nejde len o to, že Španielom remíza príliš istoty nedáva (i keď Portugalci v 2016 s tromi remízami v skupine postúpili z tretieho miesta a napokon získali aj majstrovskú trofej).

Naši tréneri už počítať skúsili v piatok proti Švédom a okrem toho, že to bola z našej strany hrozná nuda, tak sme sa nakoniec k tomu bodu nedopočítali.

Rada #2 – hrajme na víťazstvo

Hrajme na víťazstvo, nie na remízu. Brániť bod od úvodného hvizdu síce občas vychádza, ale z mojich skúseností nie tak často ako by sme chceli a potrebovali. Oveľa lepšie je hrať na víťazstvo a zmieriť sa s remízou ak to nevyjde.

Nehovoriac o tom, že radšej prehrať s hlavou hore po peknom útočnom futbale ako sa hanbiť po nezvládnutom deväťdesiat minútovom nudnom odkopávani lopty.

Ako fanúšik som schopný akceptovať prehru 3:4 ale neznášam prehry 0:1 keď ani raz nevystrelíme na bránu.

Rada #3 – čo takto skúsiť útočníka

Ak sa nemýlim tak máme v nominácii Schranza, Boženíka aj Ďuriša. Skúsme niekoho z nich postaviť, skúsme aspoň vzbudiť zdanie, že chceme ísť na víťazstvo. Nekalkulujme a dajme do toho všetko a možno to vyjde.

Držíme palce.

Posted in BLOG and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *