Podkonice [navštevujeme futbalové štadióny]

FK Podkonice prežívajú najlepšiu sezónu vo viac než šesťdesiatročnej histórii. Po úspešnej baráži proti Lednickým Rovniam si zabezpečili účasť v tretej lige západ pre sezónu 2022/2023. A keď na zápas príde Inter Bratislava, tak je to sviatok, ktorý sme si nemohli nechať ujsť.

Aj tretiu, aj štvrtú ligu si môžeš natipovať a vyhrať. Pozri kurzy tu.

Podkonice sú obec v Banskobystrickom kraji s 877 obyvateľmi. Aj preto trocha zaskočí informácia, že v obci je štadión pre 2 200 ľudí (hovorí tak futbalnet, aj bulletin miestneho FK). Posúďte sami, či by sa tam 2200 fanúšikov zmestilo. Podľa nás jedine, ak v štvorrade „na stojáka“ zaplnia celý obvod štadióna.

Celý štaadión FK Podkonice

Do Podkoníc sa dostanete ak odbočíte v Slovenskej Ľupči a cesta vás priamo privedie do obce, ktorá je prvou aj poslednou týmto smerom. Štadión je umiestnený hneď na začiatku obce po ľavej strane (ak idete z Ľupče) a po príchode vás ohúri scenéria okolitých lúk a lesov. Za výhľad z hlavnej tribúny by nejeden maliar krajiniek dal desať bodov z desiatich.

Okrem hlavnej tribúny je neodmysliteľnou súčasťou klubová budova, na ktorej je vyvedený „mural“ s logom klubu a hneď viete v ktorom roku s futbalom v Podkoniciach začali. Predpokladám, že klub sa kedysi volal Tatran Podkonice, ale nikde na internete sme o tom nenašli zmienku. Vychádzame len z pokrikov fanúšikov na tribúne, ktorí dopredu hnali Tatran.

Logo klubu

Na pravej strane sa nachádza neodmysliteľný bufet s terasou, z ktorej vám nič na ihrisku neunikne. Kofola aj pivo (urpiner) sú solídnej kvality.

Výhľad z bufetovej terasy

Ak dáte prednosť sedeniu na hlavnej tribúne, tak je dôležité zobrať si šiltovku a slnečné okuliare. Zápas poobede znamená, že vám bude slnko dve tretiny zápasu svietiť do očí. A keďže na protiľahlej strane tribúna nie je, tak nemáte na výber.

Na hlavnej tribúne len so šiltovkou

Vstupné na zápas bolo v čase našej návštevy štyri eurá, čo je o niečo viac, ako sme boli zvyknutí platiť za vstupné na tretiu ligu. Neviem, či to bolo spôsobené príchodom Interu, ktorý stále má meno, ale chápem, že futbal nie je zadarmo. Hádam v Podkoniciach využijú príjmy zo vstupného na investíciu do útočníka.

Štadión v Podkoniciach je vcelku príjemný, ak aj futbal nenadchne, čo sa v prípade súboju dvoch mužstiev zo spodu tabuľky dalo čakať, tak si aspoň môžete užívať okolitú scenériu. Za nás teda určite odporúčame Podkonice navštíviť.

Galéria štadión Podkonice:

Posted in BLOG, Futbalové štadióny, Slovenské futbalové štadióny and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *