Pohár: Trnava zaslúžene a Slovan má problém

Ako futbalový fanúšik neprechovávajúci nadmerné sympatie ani k Spartaku Trnavu, ani k Slovanu Bratislava musím vyjadriť spokojnosť s finále Slovenského pohára.

Iste, moje očakávania neboli príliš vysoké, ale celkovo bol dnešný futbal na slovenské pomery zaujímavý. K mojej spokojnosti prispieva určite aj to, že som pred zápasom pomerne presne odhadol to ako to dopadne a ako to treba tipovať.

Finále Slovenského pohára, 1.5.2023
Spartak Trnava – Slovan Bratislava 3:1 po predĺžení

57. Green 0:1
86. Taiwo 1:1
110. Paur 2:1
124. Twardzik (11m) 3:1

K samotnému zápasu však rád pridám aj pár subjektívnych postrehov.

Trnava si víťazstvo zaslúžila. Až na niekoľko minút po inkasovanom góle bola aktívnejšia, viac sa tlačila dopredu a keby bola efektívnejšia tak zápas rozhodne už v prvom polčase.

Spartak ukázal, že ani nešťastný gól, lebo ako inak nazvať to fatálne nedorozumenie medzi Koštrnom a Vantrubom pri strele Greena, ich nezlomí. Veľmi sa mi páčila hra a snaha Taiwa a Oforiho, či Savvidisa.

Slovanu nefunguje obrana v šestnástke. Prvý aj druhý gól padol z priestoru kde nemajú útočníci dostať ani meter voľného priestoru. Taiwo ho však dostal päťkrát toľko. Päť minút pred koncom v čase keď vám stačí odkopávať loptu, to sa silným mužstvám nestáva. A tých zaváhaní v obrane tam bolo počas zápasu niekoľko, Trnava však nebola efektívna.

Slovan navyše zjavne nezvláda zápasy, v ktorých získa tesný náskok. Môžme zaspomínať na Bazilej v Konferenčnej Lige, alebo na Skalicu v semifinále pohára. Dve výstrahy zjavne nestačili, a tak Slovan pohár ani tento rok nezíska.

Zároveň je vidno ako je pre Slovan a jeho ofenzívnu hru dôležitý Weiss mladší. Ak nehrá, tak smerom dopredu je to veľmi slabé.

A tak je vlastne zdravotný stav Weissa tým najdôležitejším faktorom v boji o titul v našej lige. Ak nebude hrať tak Slovan má vážny problém v ofenzíve.

A v defenzíve musí tiež pridať. Ak dá útočníkom súpera v šestnáske opäť toľko voľna ako dnes Taiwovi, tak Krstovič už bude vedieť ako s tým v nedeľu naložiť.

A Spartak? Ten si teraz užije oslavy a zvyšok sezóny už môže dohrať v relaxačnom tempe. Idem sa pozrieť aký je kurz na Bystricu, ktorá do Trnavy zavíta v sobotu. To by mohli byť peniaze zadarmo.

Posted in BLOG.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *