Postúpime na Majstrovstvá Európy?

Kľúčové zápasy našej futbalovej jesene sú tu. Už tento štvrtok 8.10. o 20.45 sa v Bratislave stretneme s Írskom v semifinále baráže o EURO 2020(21). Ak vyhráme tak si 12. novembra zahráme proti víťazovi zápasu Bosna – Severné Írsko. Finálový zápas baráže by sme odohrali na ihrisku súpera.

Porazíme Írsko v semifinále baráže ME?

  • Nie (67%, Počet Hlasov 2)
  • Áno (33%, Počet Hlasov 1)

Hlasovalo: 3

Loading ... Loading ...

Tieto zápasy (jeden či dva) rozhodnú nielen o tom aké budeme mať futbalové leto budúci rok (hádam sa ME odohrajú), ale aj o osude Pavla Hapala na lavičke našej reprezentácie.

Napokon kedy robiť zmeny ak nie po neúspechu a s dostatočným predstihom pred ďalšou kvalifikáciou (tentokrát tou na MS 2022).

Ďalšie dva zápasy v Škótsku (11.10.) a doma s Izraelom (14.10 v Trnave) môžu síce Hapalovi priťažiť, ale nie pomôcť.. Napokon kto by sa sústredil na výsledky Ligy Národov keď ide o viac.

Ak v baráži neuspejeme, tak aj dve suverénne víťazstva v Lige Národov na volaní po Hapalovom odchode nič nezmenia. O úspechu totiž rozhoduje to, ako sa dokážeme pripraviť na tie naozaj dôležité zápasy.

Situácia pritom nie je úplne ľahká. Prázdne tribúny a až do poslednej chvíle obavy, či všetci hráči budú môcť naozaj nastúpiť.

Napokon ešte dnes nie je jasné či príde Lobotka, člen základnej zostavy.

Ťažká situácia však nedáva ospravedlnenie realizačnému tímu, ani hráčom. Napokon to, že hráme baráž je výsledok ich minuloročnej práce, ktorá sa nedá hodnotiť dobrou známkou.

Teraz dostali šancu na reparát a je len na nich ako s ňou naložia. Pritom táto generácia môže dokázať veľké veci len musí chcieť.

Vo štvrtok bude prvá šanca na to, aby získali stratenú dôveru fanúšikov späť. A bude to len prvý krok na dvojdielnej ceste.

Ja osobne mám obavy, či dokážeme zvládnuť dva kľúčové zápasy za sebou. Ale palce držať budem.

Postúpime na ME?

View Results

Loading ... Loading ...

 

Posted in BLOG and tagged , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *