Postúpime na ME 2024?

Po troch mesiacoch prípravy prichádza to prečo náš futbalový zväz povolal do služby talianského trénera Calzonu. Už nezáleží na tom ako sme hrali doteraz a aké výsledky sme dosiahli. Od štvrtka 23.3. 20:45 sa počítajú len body. Cieľ je pritom jasný: Postúpiť na Majstrovstvá Európy 2024. Podarí sa nám to?

Cesta na ME 2024

Súperov v skupine máme tak akurát. Favoritom je Portugalsko, potom je tu trojica Bosna a Hercegovina, Island a napriek posledným výkonom a výsledkom Slovensko. A k tomu dvojica akože outsiderov Luxembursko a Lichtenštajnsko, pri ktorých postup nikto neočakáva.

Program našej kvalifikačnej skupiny J

Cesta na majstrovstvá Európy 2024 nebude ľahká a už od prvého zápasu si nemôžeme dovoliť zaváhať. Prezerajúc si program našej reprezentácii je jasné, že v marci a júni môžeme len stratiť. Na jeseň (v septembri, októbri a novembri) zase len získať.

Ideálne by bolo mať pred septembrom plný počet bodov, aby sme potom v kľude zniesli prehry s Portugalskom či v Bosne.

Marec

V marci hráme doma s Luxemburskom a Bosnou a ak budeme mať v nedeľu 26.3. pred jedenástou v tabuľke šesť bodov tak sme na tom dobre. Ak stratíme viac ako dva body, tak budem našu postupovú misiu považovať za ukončenú a Kováčik môže hľadať nového trénera.

Jún

V júni budeme hrať na Islande a v Lichtenštanjsku a ak pôjdeme na prázdniny s dvanástimi bodmi tak to bude skvelé. Ak s ôsmimi či desiatimi, tak je to stále hrateľné. Ak však budeme mať bodov menej ako osem, tak je to stratené.

September – Október – November

Na jeseň nás totiž budú čakať dva zápasy s Portugalskom, aj duel v Bosne, tam už budeme môcť len získať. A k tomu zápasy kde sa budú čakať „povinné“ víťazstvá: doma s Islandom, v Luxembrusku a doma s Lichtenštajnskom.

Ako náš postup na ME 2024 vidím ja?

Tento rok nie je čas na prípravu. Všetky zápasy, ktoré naša reprezentácia odohrá budú kvalifikačné. Z predchádzajúcich prípravných zápasov si pritom veľa optimizmu neodnášame. Výkony sme podávali priemerné až podpriemerné a našej hre toho chýbalo veľa.

Navyše do prvých dvoch zápasov ideme bez Milana Škriniara (kto ubráni v nedeľu Džeka?). V prvom zápase budeme hrať so „slabším“ Luxemburskom, ktoré však nemalo minulý rok problém remizovať v Turecku či doma s Maďarskom. My navyše proti slabým hrať nevieme. Tentokrát si však zaváhanie dovoliť nemôžeme.

Napriek všetkému by som rád bol optimistom. Máme hráčov, ktorí hrajú v kluboch skvelo (Lobotka či Polievka). Na strane druhej naši brankári v kluboch nechytajú, stopérska dvojica bude nová a útočníci gólov dávaju málo či vôbec.

A keď si to takto napíšem tak v náš postup proste neverím a ani by som si na neho nevsadil. Zostáva mi len dúfať, že Calzona má tajný recept a vytiahne z našich futbalistov niečo čo posledné roky zostávalo skryté.

Ako náš postup na ME 2024 vidíte vy?

Postúpime na ME 2024?

  • Áno (70%, Počet Hlasov 442)
  • Nie (30%, Počet Hlasov 188)

Hlasovalo: 630

Loading ... Loading ...

Veríte, že postúpime? Získajte 20€ bonus za registráciu, tipujte a vyhrávajte TU.

Ako náš postup na ME 2024 vidia stávkové kancelárie?

Hazardné hry predstavujú riziko vysokých finančných strát a vzniku závislosti. Zákaz hrania hazardných hier osobám mladším ako 18 rokov.

Stávkové kancelárie v tom majú jasno. Kurz na to, že Portugalsko vyhrá skupinu je blízky 1,1 a kurz na to, že postúpia je ešte nižšie. Na druhé miesto pritom favorizujú Bosnu pred nami a Islandom.

Kurzy na všetky tímy a možnosti aj na jednotlivé zápasy nájdete tu.

Posted in BLOG and tagged , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *