Postúpime na ME 2024?

Po troch mesiacoch prípravy prichádza to prečo náš futbalový zväz povolal do služby talianského trénera Calzonu. Už nezáleží na tom ako sme hrali doteraz a aké výsledky sme dosiahli. Od štvrtka 23.3. 20:45 sa počítajú len body. Cieľ je pritom jasný: Postúpiť na Majstrovstvá Európy 2024. Podarí sa nám to?

Cesta na ME 2024

Súperov v skupine máme tak akurát. Favoritom je Portugalsko, potom je tu trojica Bosna a Hercegovina, Island a napriek posledným výkonom a výsledkom Slovensko. A k tomu dvojica akože outsiderov Luxembursko a Lichtenštajnsko, pri ktorých postup nikto neočakáva.

Program našej kvalifikačnej skupiny J

Cesta na majstrovstvá Európy 2024 nebude ľahká a už od prvého zápasu si nemôžeme dovoliť zaváhať. Prezerajúc si program našej reprezentácii je jasné, že v marci a júni môžeme len stratiť. Na jeseň (v septembri, októbri a novembri) zase len získať.

Ideálne by bolo mať pred septembrom plný počet bodov, aby sme potom v kľude zniesli prehry s Portugalskom či v Bosne.

Marec

V marci hráme doma s Luxemburskom a Bosnou a ak budeme mať v nedeľu 26.3. pred jedenástou v tabuľke šesť bodov tak sme na tom dobre. Ak stratíme viac ako dva body, tak budem našu postupovú misiu považovať za ukončenú a Kováčik môže hľadať nového trénera.

Jún

V júni budeme hrať na Islande a v Lichtenštanjsku a ak pôjdeme na prázdniny s dvanástimi bodmi tak to bude skvelé. Ak s ôsmimi či desiatimi, tak je to stále hrateľné. Ak však budeme mať bodov menej ako osem, tak je to stratené.

September – Október – November

Na jeseň nás totiž budú čakať dva zápasy s Portugalskom, aj duel v Bosne, tam už budeme môcť len získať. A k tomu zápasy kde sa budú čakať „povinné“ víťazstvá: doma s Islandom, v Luxembrusku a doma s Lichtenštajnskom.

Ako náš postup na ME 2024 vidím ja?

Tento rok nie je čas na prípravu. Všetky zápasy, ktoré naša reprezentácia odohrá budú kvalifikačné. Z predchádzajúcich prípravných zápasov si pritom veľa optimizmu neodnášame. Výkony sme podávali priemerné až podpriemerné a našej hre toho chýbalo veľa.

Navyše do prvých dvoch zápasov ideme bez Milana Škriniara (kto ubráni v nedeľu Džeka?). V prvom zápase budeme hrať so „slabším“ Luxemburskom, ktoré však nemalo minulý rok problém remizovať v Turecku či doma s Maďarskom. My navyše proti slabým hrať nevieme. Tentokrát si však zaváhanie dovoliť nemôžeme.

Napriek všetkému by som rád bol optimistom. Máme hráčov, ktorí hrajú v kluboch skvelo (Lobotka či Polievka). Na strane druhej naši brankári v kluboch nechytajú, stopérska dvojica bude nová a útočníci gólov dávaju málo či vôbec.

A keď si to takto napíšem tak v náš postup proste neverím a ani by som si na neho nevsadil. Zostáva mi len dúfať, že Calzona má tajný recept a vytiahne z našich futbalistov niečo čo posledné roky zostávalo skryté.

Ako náš postup na ME 2024 vidíte vy?

Postúpime na ME 2024?

View Results

Loading ... Loading ...

Veríte, že postúpime? Získajte 20€ bonus za registráciu, tipujte a vyhrávajte TU.

Ako náš postup na ME 2024 vidia stávkové kancelárie?

Hazardné hry predstavujú riziko vysokých finančných strát a vzniku závislosti. Zákaz hrania hazardných hier osobám mladším ako 18 rokov.

Stávkové kancelárie v tom majú jasno. Kurz na to, že Portugalsko vyhrá skupinu je blízky 1,1 a kurz na to, že postúpia je ešte nižšie. Na druhé miesto pritom favorizujú Bosnu pred nami a Islandom.

Kurzy na všetky tímy a možnosti aj na jednotlivé zápasy nájdete tu.

Posted in BLOG and tagged , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.