Postupujeme!

Postupujeme na ME 2024. To je najdôležitejšia správa z dnešného zápasu. Avšak je dôležité dodať, že to bolo po perfektnom výkone!

Slovensko – Island 4:2
17. Oskarsson 0:1, 30. Kucka 1:1, 36. Duda 2:1 (z 11m), 47. Haraslín 3:1, 55. Haraslín 4:1, 74. Gudjohnsen 4:2

Pamätáte na náš prvý zápas v tejto kvalifikácii? Remíza 0:0 doma s Luxemburskom.

Kto by vtedy povedal, že si postup zabezpečíme suverénnym víťazstvom už v deviatom zápase našej kvalifikačnej skupiny? Ja určite nie, napokon môj komentár po tom prvom zápase si stále môžete prečítať.

Mýlil som sa.

Francesco Calzona dal hre našej reprezentácie systém a fanúšikom nádej. Nádej, že bodovať sa dá aj po aktívnej ofenzívnej hre, o ktorú sa pokúšame bez ohľadu na to s kým a o čo hráme.

Dnes to bolo skvelé vyvrcholenie jeho rok a niečo trvajúceho pôsobenia na našej lavičke.

Paradoxne sme dnes vyhrali aj keď súper bol stopercentne efektívny a hviezda našich posledných zápasov Martin Dúbravka dnes nechytil nič. Obe dve strely Islandu na bránku skončili totiž gólom.

Ale toto berte len ako zaujímavú kuriozitu a nie hodnotenie Dúbravkého výkonu.

Dnešný zápas mal len jedno negatívum. Trávnik na Tehelnom Poli nemá úplne zdravú farbu, ale s tým dokážeme žiť. Príde jar a hádam zozelenie.

K výkonu sa vlastne nedá veľa napísať.

Dnes sme hrali vynikajúco a nemá zmysel vyzdvihovať jednotlivcov. Ukázali sme nezlomnosť, keď sme ani po inkasovom góle nezačali panikáriť.

Miesto toho sme hrali svoju hru s aktívnym napádaním a konštruktívnou rozohrávkou. A na Islanďanov to sadlo. Ich štýl zakladania útokov bol presným opakom toho nášho. Naša obrana však s dlhými pasmi smerom dopredu zjavne počítala a dokázala ich celkom ľahko eliminovať.

Smerom dopredu sme zase dokázali v rýchlosti nájst vždy zaujímavý spôsob riešenia útoku a to ešte pred rokom nebola vec, v ktorej sme vynikali. Dnes nám to však naozaj išlo.

Ak budeme hrať takto (a lepšie) tak budem po zápasoch písať len jednovetné komentáre typu „aj dnes to bolo skvelé, rovnako ako naposledy“.

Aj dnes teda stačí len jedna veta.

Ďakujeme za postup a aj za spôsob hry.

Mám totiž rád víťazne zápasy, v ktorých padajú góly. 4:2 je vždy lepšie ako 1:0.

Kvalifikácia je teda za nami. Nedeľňajší posledný zápas v skupine s Bosnou je totiž našim prvým prípravným zápasom pred Majstrovstvami Európy. A keďže reprezentačných termínov nebude budúcu jar veľa, treba na našom vystúpení na ME pracovať už od nedeľe.

Ale to všetko Calzona určite vie a nepotrebuje moju radu.

Tiež sa tak tešíte na jún 2024? Všetko o Majstrovstvách Európy 2024 nájdete tu.

Vyhráme aj v Bosne, že?

Posted in BLOG and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *