Prípad Hamšík: Ukončíš kariéru, aj tak ťa nominujú

Od zverejnenia nominácie našej reprezentácie na nasledujúce dva kvalifikačné zápasy proti Islandu a Lichtenštajnsku premýšľam nad jedným menom v nej.

Celý program našej reprezentácie aj nomináciu na nasledujúce zápasy v kvalifikácii ME 2024 nájdete tu

Marek Hamšík ukončil reprezentačnú kariéru minulý rok v novembri a zhruba pred dvoma týždňami oznámil úplny koniec svojej hráčskej kariéry. Napriek tomu sa ocitol v menoslove hráčov, ktorý zverejnil Francesco Calzona. A pozor Hamšík tam nie je ako člen realizačného tímu, ale ako hráč.

Ako tomu rozumieť? Ja si nad tým lámem hlavu už tri dni a na nič som neprišiel.

Teda rozumel by som tomu ak by sa stal asistentom trénera, alebo špeciálnym členom realizačného tímu. Napokon on pozná Francesca Calzonu najlepšie, on podľa všetkého dal zväzu tip na tohto muža. V neposlednom rade má Marek Hamšík dobre vzťahy aj s hráčmi a navyše vie aj po taliansky, čo je málo spomínaný, ale pre našu reprezentáciu momentálne dôležitý aspekt fungovania.

Zároveň si myslím Marek Hamšík by mal miesto aj na trávniku ako hráč. Určite je našim najlepším futbalistom minimálne posledného desaťročia (Škriniar prepáči) a stále by si svoje miesto aj v základnej zostave zastal.

Dokonca dokážem pochopiť ak sa hráč rozlúči s reprezentáciou ale následne ho výnimočné okolnosti presvedčia vrátiť sa. To nie je úplne nezvyčajné.

Avšak jeho oznámenie konca hráčskej kariéry to celé dáva do iného svetla.

Ako keby bol Calzona v stave zúfalstva. Vie, že potrebuje úspech a zároveň sa bojí, že s aktuálne aktívnymi hráčmi (teda tými čo neohlásili koniec) ho ťažko dosiahne. A tak volá kam sa dá. Možno ak by Škrtel vedel po taliansky tak zavolá aj jemu.

Jednoducho mi nominácia Mareka Hamšíka ako hráča nedáva zmysel a už vôbec to nepripomína nejakú premyslenú koncepciu od realizačného tímu.

Predstavme si situáciu, že Marek v sobotu proti Islandu nastúpi a bude našim kľúčovým hráčom, ktorý nás dovedie k bodu alebo trom. Čo budeme robiť potom ako prestaneme sláviť?

Povolá ho Calzona znova aj v septembri? A čo potom v novembri keď už pôjde naozaj o postup? Budeme od Hamšíka tiež žiadať hernú prax, alebo postačí ak si v sezóne párkrát zatrénuje s Hamšíkovou futbalovou akadémiou?

Nedáva mi to celé zmysel. Nepripadá mi to ako premyslená práca, ktorá náš reprezentačný futbal pozdvihne. Niekedy všaj aj chaos môže priniesť dobrý výsledok. Tak sa necháme prekvapiť.

Postúpime na ME 2024?

  • Áno (70%, Počet Hlasov 442)
  • Nie (30%, Počet Hlasov 188)

Hlasovalo: 630

Loading ... Loading ...

Ak veríte, že postúpime tak kurz je stále zaujímavý. Tipujte tu.

Posted in BLOG and tagged , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *