Prípad Mak

Dianie v našom reprezentačnom tíme začína pripomínať taliansku rodinu ako z filmu. Po Čavričovi, ktorý bol nominovaný, ale neprišiel tu máme Roba Maka, ktorý bol nominovaný, prišiel, moc nehral a teraz sa sťažuje.

Neviem či je to z jeho strany úplne rozumná taktika ak chce ísť na Majstrovstvá Európy do Nemecka. Naznačuje tým, že na ME chce ísť, ale musí tam aj hrať, lebo inak preferuje oddych a dovolenku?

Program ME 2024

Na jednej strane chápem jeho naštvatosť. Nie je to sranda letieť cez pol zemeguľe a potom stráviť 173 minút na lavičke a trepať sa späť do klubu opäť cez pol zemeguľe.

Na strane druhej nebolo lepšie svoju nespokojnosť ventilovať v rozhovore s trénerom prípadne jeho asistentom? Chápem, že s Calzonom sa moc pokecať nedá ak neviete taliansky, ale na Hamšíka asi Robo Mak číslo má.

Rozhovor pre média nie je najlepší spôsob ako si vynútiť nomináciu či miesto v základnej zostave. Nečudoval by som sa ak si týmto Mak uzavrie cestu do Nemecka.

Zároveň však aktuálna situácia naznačuje niekoľko vecí.

Calzona asi nemá čas riešiť boliestky starších a skúsenejších reprezentantov. Jeho misia je jasná, pripraviť tím na EURO a zároveň omladiť tím.

A na jeho nominácií a základných zostavách to je vidno.

Druhou vecou je, že robiť trénera aj v reprezentácii aj v Neapole, kde sa mu to po sľubnom začiatku začína trocha rozpadať, nie je jednoduché.

Celkom by ma zaujímalo ako prebieha proces výberu reprezentantov a komunikácia s nimi pred aj po zrazoch. Tipol by som si, že priamo Calzona asi hráčom nezvykne telefonovať. Možno tým čo ovládajú taliančinu.

Každopádne sa nám tu začínajú množiť nedorozumenia. Kým pri Weissovi mladšom viac menej vieme prečo nie je v reprezentácii, pri Valjentovi a Rusnákovi to netušíme ani trocha. Čavrič sa vyhodil z kádra sám a pri Makovi nepoznáme verziu trénerského tímu.

Našťastie ani jeden z tejto pätice nie je kľúčový pre úspech našej reprezentácie v Nemecku.

Osobne teda stále verím, že Calzona vie čo robí aj keď viac vysvetľovania smerom k hráčom a osvety smerom k verejnosti by neuškodilo. Napokon hrať majú tí najlepší. A po Majstrovstvách Európy on bude niesť zodpovednosť za prípadný neúspech.

Jedno je však isté koncept trénera, ktorý okrem reprezentácie pracuje aj pre klub nie je dlhodobo udržateľný. V lete sa to bude musieť jedným alebo druhým spôsobom vyriešiť. A vzhľadom na výsledky Neapola v Serii A predpokladám, že ak na ME úplne nevybuchneme tak Calzona zostane pri reprezentácii.

Ako dopadne Slovensko na ME 2024?

  • Vypadne v skupine (33%, Počet Hlasov 108)
  • Vypadne v osemfinále (25%, Počet Hlasov 81)
  • Vypadne v štvrťfinále (16%, Počet Hlasov 53)
  • Vyhrá celé ME (15%, Počet Hlasov 50)
  • Vypadne v semifinále (6%, Počet Hlasov 19)
  • Prehrá vo finále (4%, Počet Hlasov 14)

Hlasovalo: 325

Loading ... Loading ...

Získaj 20€ na tipovanie len za registráciu a tipni si ako dopadneme na ME 2024

Posted in BLOG and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *