Prvá príprava: defenzíva fajn, ofenzíva viazne

Posledný kvalifikačný zápas a zároveň prvý prípravný zápas dopadol dobre, ale zároveň ukázal, že stále je čo zlepšovať.

Bosna a Hercegovina – Slovensko 1:2
49. Hrošovský (vl. gól) 1:0, 52. Boženík 1:1, 71. Šatka 1:2
19.11.2023 v Zenici

Už pred zápasom bolo jasné, že tento zápas bude postrádať emočné napätie z predchádzajúcich zápasov kvalifikácie. Postup bol istý a tak môžme smelo tento zápas nazvať prvým prípravným zápasom.

Pred Majstrovstvami Európy, ktoré začínajú v júni 2024 ich veľa nezohráme. Naplánované sú dva marcové reprezentačné termíny a potom budú ešte ďalšie dva (možno tri) v Júni tesne pred šampionátom.

Dalo sa teda čakať, že dnešok bude o skúšaní hráčov, ktorí zatiaľ pod Calzonom v základe veľakrát nenastúpili. A tak sa aj stalo a my sme mohli vidieť ako to vyzerá s hĺbkou našej reprezentácie.

A úprimne, prvý polčas sa moc nedá komentovať. V defenzíve to bolo solídne, ale smerom dopredu zase biedne. Chýbala tomu iskra, moment prekvapenia a bolo vidieť, že predsa len táto jedenástka Calzonov systém ešte zažitý nemá.

V druhom polčase sa to výrazne zlepšilo a ja verím, že tomu pomohol aj aktívny koučing cez prestávku.

Najprv sme síce poriadne zaváhali pri zahrávaní vlastného rohového kopu, ale to bola ojedinelá chyba v našej obrane. Je vidno, že Škriniar to diriguje vzadu (a dnes občas aj smerom dopredu) pevnou rukou.

Smerom dopredu nám viazla súhra, pričom mne sa moc nepáčil Suslov. Ten napriek nespornému talentu nečítal uplne dobre hru a často miesto rýchlej prihrávky držal loptu a pokúšal sa prejsť individuálne. K úspechu to pritom neviedlo.

Beriem to však ako daň za novú skladbu zostavy. Lobotku a Haraslína v ich aktuálnej forme nie je ľahké nahradiť ani ak máte talent Suslova a Bénesa dokopy.

Napriek tomu to bola užitočná skúsenosť pre hráčov aj realizačný tím. Napokon to dobre dopadlo a do tabuľky sme si pripísali tri body.

To čo začínalo zle malo až nečakane dobrý koniec. A týka sa to aj dnešného zápasu aj kvalifikácie.

Bude teraz dôležité, aby sme v Marci dostali šancu zahrať si proti kvalitným súperom, pretože len tí nám pomôžu odhaliť nedostatky, ktoré potrebujeme napraviť.

To, že ofenzívu potrebujeme zlepšiť vieme aj po dnešnom zápase, ale či je naša defenzíva naozaj taká dobrá zistíme len proti tým najlepším súperom.

Radšej ako víťazstvo nad Islandom či Bosnou si teda pamätajme kolotoč zo zápasu v Portugalsku. Pretože našim cieľom by nemalo byť porážať Bosnu či Island aj keď je to dôležité a poteší to, ale skúsiť dobehnút tých najlepších. Takým totiž budeme čeliť budúce leto v Nemecku na šampionáte.

Všetko o ME 2024 nájdete tu!

Kto bude vysielať nasledujúce zápasy Slovenskej reprezentácie? Pozrite sa tu.

Kto vyhrá ME 2024? Získaj 20€ na tipovanie zadarmo a natipuj si TU.

 

Posted in BLOG and tagged , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *