Prvé ligové minúty (Hodnotíme prvé zápasy v podaní mladíkov z MŠK Žilina)

O likvidácii žilinského klubu bolo v médiách popísané až dosť. Že klub bude pokračovať vo svojej činnosti, nepochyboval vari nik. Otázkou bolo, s kým nastúpi a aká bude predvádzaná hra.

V základnej zostave neostal kameň na kameni. Mladých hráčov vystriedali ešte mladší. Z jesenného rozostavenia 3-5-2 sa nakrátko stalo Guľom zažité 4-3-3 , aby sa v uplynulom dueli s Ružomberkom opäť hralo na troch stredných obrancov.

Čo sme videli

Neznámych hráčov, ktorí ale predvádzali atraktívny futbal. Aktívny, plný napádania. Chýbali skúsenosti, ale to je pri priemernom veku 20 rokov pochopiteľné. Jedno však bolo zaujímavé: tento ročník je pod Dubňom mimoriadne silný, vyhral ako U17 ligový titul a v rámci československého turnaja tejto vekovej kategórie sa prebojoval do finále. Obecne sa jedná o mládežníckych reprezentantov, ktorí o sebe na ihrisku vedia. Jediné skúsenosti s dospelým futbalom čerpali v uplynulej sezóne v béčku, ktoré hrá druhú ligu.

Matuzalemom sa stal 27 ročný Jakub Paur. Aktuálne najlepší útočník žlto-zelených, Poliak Dawid Kurminowski, paradoxne naskakuje do zápasov z pozície striedajúceho hráča. Víťazstvo aktívnych dorastencov 2:1 nad Spartakom Trnava, za ktorý nastúpila rada priemerných legionárov teda na Slovensku vzbudila sympatie. Nasledovala tesná porážka 2:3 so Slovanom Bratislava, pričom ani tu nemožno hovoriť o strachu z kvalitného súpera. Slovan zápas skúsene uhral, no asi počítal, že sa k trom bodom dostane omnoho ľahšie.

Aktuálne posledný zápas odohrali Žilinčania v nedeľu proti Ružomberku. Tímu, ktorý práve po vzore tímu z Považia dáva tiež prednosť mladým hráčom. Šošoni boli opäť aktívni, avšak len po súperovu šestnástku, Ružomberok tradične hrozil z rýchlych brejkov a zápas doviedol do konca pri víťazstve 2:1, hoci sa až do konca musel báť o výsledok.

Aby sme len nechválili, neisto na nás pôsobí brankár. Hoci ide o talentovaného chlapca, zatiaľ nie je pevnou oporou. Pred sebou má takisto mladých obrancov, ktorých zatiaľ nie je schopný adekvátne usmerňovať, podbieha centre a najmä v porovnaní s predchodcom Holecom ide o najväčšiu slabinu zo všetkých formácií. Vystužiť potrebuje obrana a zatiaľ najlepšie sa nám aktuálne javí záložná formácia.

Zatiaľ dobré

Aby sme zosumarizovali: predvedená hra už dnes diváka baví. Pokiaľ bude mužstvo v tomto zložení hrať jeden a pol sezóny Fortuna ligu, prípadne sa ešte vhodne doplní, pôjde o naozaj silný tím. Pochváliť musíme aj trénera, ktorý po prepustení viac ako tucta hráčov dokáže o niekoľko týždňov predvádzať takýto futbal.

Posted in BLOG and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *