Prvý postupujúci a Bale dáva lekcia zdarma – EURO Zápisník #3

Dnes to vyzeralo na lahší futbalový program, ale napokon to bolo zaujímavé popoludnie, podvečer aj večer.

6:0!

Prvý postupujúci je známy. Taliansko má po dvoch zápasoch skóre 6:0 a 6 bodov a určite postúpi.

Čo ma však na ich hre najviac fascinuje je neuveriteľná rýchlosť hráčov a hlavne ochota behať. A tú ochotu majú všetci a oboma smermi. Proti tak intenzívnemu pohybu sa veľmi ťažko presadzuje. A nielen presadzuje, proti tomu sa veľmi ťažko aj drží lopta.

Taliani navyše skvele ovládajú loptu aj v rýchlosti. A to je veľmi silná zbraň.

Taliansko je v mojich očiach silným kandidátom na finále. Iste, veľa sa môže zmeniť. Chiellini musel striedať v prvom polčase a to môže byť dosť veľká strata, keďže jeho skúsenosti sa nahradiť nedajú.

Zároveň treba myslieť na to, že celú skupinu odohrajú doma v Ríme. Od vyraďovacích bojov im však začne cestovanie, na ktoré si budú musieť zvyknúť. Do úvahy prichádza aj zmena tréningového centra kvôli vzdialenosti.

Napriek tomu však verím, že v Talianoch sa skrýva potenciál na finálové boje (a kurz 9,00 na celkové víťazstvo dlho nevydrží).

Učíme sa s Garethom

Na druhom mieste skupiny a so štyrmi bodmi skoro istým postupujúcim (ak nie z druhého tak z tretieho miesta) je aj Wales. A to ma dosť prekvapuje, keďže v pôvodnom hodnotení som viac veril nielen Švajčiarom ale aj Turkom.

Na Walese je vidno ako sila vedúcich osobností dokáže strhnúť celý tím. Ramsey a Bale nešetrili krokmi a vtedy sa nemôže šetriť ani nikto iný.

Bale síce nepremenil penaltu, ale napriek tomu bol rozdielovým hráčom.

V nadstavenom čase by väčšina hráčov mužstva s náskokom jedného gólu stála pri rohovej zástavke a blokovala loptu. Gareth Bale však najprv unikol z jednej strany popri bránkovej čiare a skoro vstrelil gól. A kedže Turci sa nepoučili, z nasledujúceho rohového kopu im to predviedol aj z druhej strany a prihral na gól. Dostať lekciu na takejto úrovni a zadarmo, to sa len tak nevidí.

Za mňa futbalista dňa až do momentu keď som videl Locatelliho o hodinku neskôr v Ríme.

Pozrite si aj naše tipy na ME 2020(2021)

Posted in BLOG and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *