Rakytovce [navštevujeme futbalové štadióny]

Ak uháňate autom po R1ke z Banskej Bystrice do Zvolena tak sa vám v istom krátkom momente na pravej strane ukáže v neďalekom kopci tribúna futbalového štadióna. Ak si chcete ten krátky moment predĺžiť tak treba vyraziť z Bystrice po starej ceste smerom na Rakytovce. Pretože tá tribúna patrí práve futbalovému štadiónu v Rakytovciach, dlhoročnému domovu miestného FK, od tejto sezóny však po zlúčení s klubom Mareka Hamšíka premenovanému na RSC Hamsik Futbal Academy.

Pohľad z cesty hneď za tabuľou Rakytovce

Ako to už v tomto kraji býva, tak nie je jednoduché nájsť 8000 metrov štvorcových rovnej plochy. Aj preto je štadión v Rakytovciach sčasti vykopaný v kopci. Preto len jedna tribúna, ale tá je zase komfortne strmá (temer ako v Anglicku) a ponúka skvelý výhľad na plochu.

Krytá tribúna FK Rakytovce

Krytá tribúna FK Rakytovce

Štadión má kapacitu 1500 miest a to má tribúnu len na jednej pozdĺžnej strane a k tomu pár lavíc pri bufete za jednou z brán.

Menšou nevýhodou sú len podporné stĺpy strechy tribúny, ale kto by si sťažoval, hlavne že futbal pozeráte v suchu aj v daždivých dňoch. A ak náhodou futbal nestojí za nič, alebo váš tím prehráva, tak sa môžete ukludniť pohľadom na okolité kopce a pasienky.

Tie kopce v pozadí

RSC Hamsik Futbal Academy hrá tretiu najvyššiu súťaž (III. liga západ) a cieľom zlúčenia s FK Rakytovce bolo pridať do portfólia Hamšíkovej futbalovej školy (dlho známej ako Jupie Podlavice) aj seniorský tím. Na výkone v zápase, ktorý som navštívil bolo vidno, že hráči sa ešte hľadajú a skôr ako o postup budú bojovať o záchranu.

Aj tretiu ligu si môžeš natipovať a vyhrať. Pozri kurzy tu.

Žiadna pochybnosť o tom kto tu je doma

Prekvapila ma aj nižšia návšteva, ale dôvodov na ňu mohlo byť niekoľko, od Radvaňského jarmoku po relatívne chladnejšie počasie. Vstupné bolo prijateľné (2 eurá), pričom dievčatá a deti majú vstup zdarma. Za euro navyše dostanete aj zápasový bulletin, ktorého kvalita patrí minimálne do druhej ligy.

Kvalita sa pozná hneď

A na záver pár takticko-dopravných rád. Autom môžete zaparkovať buď na parkovisku pod štadiónom, alebo na poľnej cesto-lúke nad ním. Ak volíte parkovisko pod štadiónom, tak musíte prejsť pár metrov po hlavnej ceste smerom k vstupu na tribúnu. Alternatívou k autu je MHD, ktorá má konečnú priamo na parkovisku pod štadiónom.

Galéria štadión Rakytovce:

Posted in BLOG, Futbalové štadióny, Slovenské futbalové štadióny and tagged , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *