Reprezentácia aj Neapol. Bude to fungovať?

Podľa správa talianských novinárov je Francesco Calzona vo finálnom štádiu rokovaní s SSC Neapol. Vyzerá to, že náš reprezentačný tréner dostane šancu trénovať aj taliansky klub, ktorý je len tieňom tímu, ktorý ovládol Seriu A v minulej sezóne.

Krátkodobo to fungovať bude

Podľa dostupných informácií Slovenský futbalový zväz odsúhlasil Calzonovi pôsobenie v klube popri reprezentačných povinnostiach. Na zväze teda majú jasno, že to treba vyskúšať a bude to fungovať.

A keďže má Calzona zmluvu len do konca Majstrovstiev Európy tak má zväz tentokrát pravdu.

V marci čakajú našu reprezentáciu dva prípravné zápasy a to znamená, že Calzona bude z klubu len týždeň. A potom záverečná príprava pred Eurom aj samotný šampionát je na programe počas prestávky v ligovej súťaži. A ak to nevadí Neapolu tak to nemá prečo vadiť nám.

Meniť trénera pred Eurom by bolo naozaj nerozumné a to, že Calzonovi umožnili uchádzať o miesto klubového trénera v klube jeho srdca je správne rozhodnutie.

Naše výkony na ME to určite neovplyvní.

Dlhodobo to fungovať nebude

Otázkou však je čo po samotnom Eure.

Už v septembri odštartuje nový ročník Ligy Národov a my potrebujeme zabrať a dostať sa o divíziu vyššie. Nehovoriac o tom, že práve Liga Národov a naše výsledky v nej nám môžu dať šancu zabojovať o MS 2026.

Tu už však do obsadenia reprezentačného postu bude mať čo povedať aj Calzona a Neapol.

Bude mať Calzona záujem trénovať našu reprezentáciu naďalej? Azerbajdžan, Estónsko a Švédsko nepatria k najatraktívnejším súperom.

Uvoľni Neapol Calzonu trikrát na týždeň počas jesene z klubu? Nebude to na samotného Calzonu veľa?

A ako to má premyslené zväz? Isto zaváži aj naše vystúpenie na Eure a v prípade kvalitných výkonov a dobrých výsledkov bude záujem o pokračovanie spolupráce veľký.

Ako dopadne Slovensko na ME 2024?

  • Vypadne v skupine (33%, Počet Hlasov 108)
  • Vypadne v osemfinále (25%, Počet Hlasov 81)
  • Vypadne v štvrťfinále (16%, Počet Hlasov 53)
  • Vyhrá celé ME (15%, Počet Hlasov 50)
  • Vypadne v semifinále (6%, Počet Hlasov 19)
  • Prehrá vo finále (4%, Počet Hlasov 14)

Hlasovalo: 325

Loading ... Loading ...

Výsledky však dnes nikto neodhadne a preto by bolo správne začať pomaly premýšľať o Calzonovom nástupcovi. Aby výkonný výbor nebol v júli zaskočený a nehľadal na prebratom trénerskom poli.

Elegantné riešenie

A tak sa ponúka jedno elegantné riešenie. Vladimír Weiss sa v lete prestane trápiť so Slovanom a uvoľní sa pre potreby reprezentácie. Lepší čas na odchod ako po triumfálnom zisku titulu v lige s dvojciferným bodovým náskokom nie je.

Zároveň sa uľaví Slovanu, respektíve jeho vedeniu. Uľaví sa Weissovi. Uľaví sa Neapolu aj Calzonovi.

A na zväze si lepší výsledok nemôžu vysnívať.

Aktualizácia: Podľa včerajšieho stanoviska SFZ predĺžil zväz s Calzonom zmluvu do konca roka 2025. Uvoľnenie pre potreby Neapolu je platné len do konca tejto sezóny, teda do konca mája 2024.

Posted in BLOG and tagged , , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *