Ševela v Slovane. Len či dostane čas.

Slovan Bratislava vymenil trénera. Nič nečakané vzhľadom na posledné výsledky a čas, ktorý už Vukomanovič strávil v Bratislave. 14 mesiacov je rekord v Kmotríkovej ére.

Novým trénerom sa stal Martin Ševela. Skvelá voľba. Ak sa rozhodli ísť slovenskou cestou, tak lepšieho by nenašli. A aj ak by sa rozhodli pre zahraničného trénera, tak mnoho lepších by nenašli. Nehovoriac o pomere plat versus kvalita.

Martin Ševela vie robiť s kádrom, kde je veľa cudzincov. Nehovoriac o tom, že niektorých z tímu pozná ešte z Trenčína. Zároveň je priaznivcom útočného futbalu, čo by mohlo fanúšikovi Slovana znieť dobre.

V Slovane tak nejako asi rátajú, že by o titul ešte mohli zabojovať. Desať bodov straty na zatiaľ prvú Trnavu a jeden bod na druhú Žilinu sa stiahnuť určite dá. Bohužiaľ táto šanca je zároveň najväčším nepriateľom Martina Ševelu na lavičke Slovana.

Ševela v Slovane neurobí zázrak na počkanie. Aj v Trenčine to pár rokov trvalo kým prišiel titul. Ak by bol titul v tejto sezóne už stratený, tak by mal celú jarnú časť na skúšanie. Pri pohľade na aktuálnu tabuľku je však jasné, že jar nemá byť o skúšaní, ale o získaní titulu.

Ak Ševela na jar titul nezíska, tak bude kandidátom na prepustenie. Možno nie hneď v lete, ale na jeseň postačí pár prehier a pôjde.

Jedine, že Kmotríkovci už aj 14 mesiacmi pre Vukomanoviča naznačili, že tentokrát to bude inak. Tak, že Ševela dostane dajme tomu tri roky. Vzor Trenčín a Žilina v belasom vydaní?

 

Posted in BLOG and tagged , , , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *