Slovan v skupine Ligy Majstrov? Asi nie

Maccabi Haifa je jednoznačne najlepšie mužstvo, ktoré v tejto sezóne na Tehelnom Poli hralo a tak nie je prehra Slovana prekvapením.

Slovan – Maccabi Haifa 1:2
5. Pierrot 0:1; 12. Seck (vlastný) 1:1; 15. Saba 1:2

Z pohľadu výsledku je skupina Ligy Majstrov ešte stále v hre. Strata jedného gólu nie je neriešiteľný problém od momentu, keď UEFA zrušila pravidlo o dvojnásobnej váhe gólov strelených vonku.

Navyše ani v predchádzajúcich dueloch so slabšími súpermi nedokázal Slovan doma zvíťaziť. Postup si zatiaľ vždy vybojoval víťazstvami vonku.

V Haife to však bude asi iné ako v Mostare či Luxembursku.

Veríte Slovanu? Tak si tipnite tu (a získajte bonus 20€ za registráciu).

Štatistiky dnešného zápasu síce ukazujú na prevahu Slovanu v držaní lopty aj v strelách na bránu, ale mne sa ten zápas javil inak.

Maccabi bolo smerom dopredu rýchlejšie a nebezpečnejšie. Nebyť skvelého Borjana v bráne Slovanu, tak je už o postupe na sto percent rozhodnuté. Šance, ktoré hráči Haifi mali premeniť, som prestal počítať už v prvom polčase.

V druhom polčase Slovan dobre začal, ale ich prevaha nikdy nebola buď dostatočne dlhá, alebo končila už pred šestnástkou. Chýbal tomu ten moment, v ktorom by hráči Maccabi nevedeli kde im hlava stojí. V podstate si to odkontrolovali až do konca (a stihli zahodiť niekoľko stopercentných šancí).

Jediná nádej fanúšikov Slovana tak môže byť Weiss mladší. Ten dnes nehral, ale o týždeň bude. A môže dokázať, že je tým rozdielovým hráčom, ktorý Slovan potiahne k postupu.

Ja som v tomto o niečo skeptickejší a neočakávam postup Slovana. Oveľa viac však verím, že si potom v play-off o Európsku ligu zabezpečí účasť v skupine práve v tejto súťaži.

Cesta Slovana do skupiny európskych pohárov v jednom obrázku:

A čo si myslíte vy?

Prebojuje sa Slovan do skupinovej fázy Ligy Majstrov?

  • áno (59%, Počet Hlasov 63)
  • nie (41%, Počet Hlasov 44)

Hlasovalo: 107

Loading ... Loading ...

Veríte Slovanu? Tak si tipnite tu (a získajte bonus 20€ za registráciu).

 

 

Posted in BLOG.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *