Slovenskí reprezentanti a zimné prestupové okno

V zime klub s najväčšou pravdepodobnosťou zmenia hneď niekoľkí slovenskí hráči a reprezentanti. Poďme sa pozrieť na to ktorí to budú, mohli by byť a kam by ich kroky mohli smerovať.

Kategória „Určite sa stane“

Vladimír Weiss mladší (pravdepodobnosť prestupu 100%)

Prvým istým prestupujúcim je Vladimír Weiss „navždy mladší“, ktorý už pred Vianocami skončil svoju misiu v Katare a ohlásil návrat do Európy. Predpokladáme, že jar absolvuje v drese bratislavského Slovanu, kde sa po zranení rozohrá a podľa ponúk v letnom prestupovom období skúsi zabojovať o reprezentačný a zahraničný angažmán v západnej Európe.

Kategória „veľmi pravdepodobné“

Ondrej Duda (pravdepodobnosť prestupu 90%)

Ondrej Duda nepresvedčil staronového kouča Jurgena Klinsmanna, aby si ho nechal vo svojom kádri. Na základe toho, s akými hráčmi klub rokuje, chcú Berlínčania do klubu boriaceho sa so „zostupovými“ starosťami dotiahnuť veľké meno. Medializované rokovania prebiehajú s Draxlerom (PSG), Xhakom (Arsenal) a Götzem (BVB). Ako hovorí nemecký legendárny kouč, „Keď niečo robím, nerobím to napol.“ Po úspešnej sezóne 2018/2019 (bilancia 11 ligových gólov a 6 asistencií) mal o Dudu záujem VfL Wolfsburg a Borussia Mönchengladbach. Aj tentokrát predpokladáme prestup prípadne hosťovanie do konca sezóny v rámci Bundesligy.

Peter Pekarík (pravdepodobnosť prestupu 80%)

Na jeseň nenastúpil ani do jedného bundesligového zápasu, odohral iba tri kompletné zápasy za béčko, hrajúce Regionalliga Nordost (4. najvyššia súťaž). Hráč deklaroval odchod z klubu na základe herného nevyťaženia. Predpokladáme návrat do Žiliny. Za uváženie stojí aj pôsobenie v druhej Bundeslige.

Miroslav Stoch (pravdepodobnosť prestupu 80%)

Počas polročného pôsobenia v PAOK Solún nazbieral dohromady 5 štartov (3 v lige, po jednom v európskych kvalifikáciách). Nevydarené pôsobenie bude chcieť čo najskôr hodiť za hlavu, predpokladáme hosťovanie v Holandsku, kde v minulosti pôsobil a ofenzívny herný štýl väčšiny klubov mu vyhovuje.

Lukáš Haraslín (pravdepodobnosť prestupu 70%)

V tejto sezóne má v 18 zápasoch bilanciu 2 + 4, nastupuje prevažne na pozícii krídelníka. Tri góly pridal v poľských pohárových súťažiach. Predpokladáme, že by mal prestúpiť do Talianska, prípadne Bundesligy. Neúspechom by ale nebolo ani dokončiť sezónu v Poľsku.

Róbert Boženík (pravdepodobnosť prestupu 60%)

Po medializovenej kauze, keď na prestup tlačil najmä agent, transferové šumy utíchli. FC Janov, nepochybne jeden z kandidátov, upriamil prestupovú pozornosť na Krmenčíka, desaťgólového strelca z Plzne. Pre považského snajpra by nemuselo ísť o veľkú tragédiu, keďže Janov má túto sezónu obrovské problémy udržať sa v Serii A a postupné zapracovanie do základnej zostavy by mohlo v konečnom dôsledku znamenať aj pozíciu náhradníka v zostupujúcom klube.

Róbert Mak (pravdepodobnosť prestupu 60%)

V Zenite Petrohrad aktuálne nemá dostatočné herné vyťaženie. Mohol by mu vyhovovať presun do Holandska, prípadne do americkej MLS. Jeho prestup bude závisieť od toho, aké herné vyťaženie bude na jar pre hráča a klub akceptovateľné. Zenit ho predať nepotrebuje, zároveň je v najlepšom veku a môže sa v prípade dobrej ponuky dostať do západnej Európy. V tomto prípade môže byť naozaj rozhodujúcou šikovnosť jeho agenta.

Kategória „nepravdepodobné“

V kategórii nepravdepodobných je tentokrát prestup Mareka Hamšíka (slovenský transferový evergreen). Presun Milana Škriniara do FC Barcelony ani Realu Madrid asi tiež ostane len v rovine prianí. Dávid Hancko deklaroval, že ostáva do leta hráčom AC Sparta, kde chce v jarnej časti nabrať potrebnú minutáž. Stano Lobotka, prebiehajúcu jeseň hrajúci v dobrej forme, pravdepodobne tiež ostane v kádri Celta Vigo. Aktuálna 18. pozícia v 20-člennej tabuľke španielskej ligy drží jeho prestupovú hodnotu skôr dolu než hore, klub sa bude snažiť zachrániť a strata opory by ho mohla na jar ešte bolieť.

Posted in BLOG and tagged , , , , , , , , .

2 Comments

  1. Súhlas, až na dve mená, pri ktorých to vidím trocha inak.

    Stoch prestúpi, ale zrovna Holandsko ako cieľová destinácia by ma dosť prekvapilo. Tá liga je predsa len orientovaná na mladších hráčov a ich výchovu a následny predaj ďalej. Stoch je predsa len čerstvý tridsiatnik a tak by som ho videl skôr na nejaký Cyprus, slabší Turecký klub, prípadne Čechy na polroka (nemyslím tým však Sláviu), možno Slovan si povie, že s Weissom by boli dobrá dvojička :)

    U Maka zase pochybujem, že sa nájde lepší klub v západnej Európe, ktorý by za neho vyplatil výraznu sumu. Kvality síce má, ale takisto si každý záujemca všimol, že v dôležitých zápasoch (áno myslím repre) to psychicky moc nezvláda a zvykne sa vyfaulovať. USA by bola zaujímava možnosť, MLS je ofenzívna liga, ktorá by mu aj mohla vyhovovať.

  2. Stochovi by holandská liga, kde sa veľa útočí a málo bráni, vyhovovala. Zápasy v nej končia 5:3, útočná akcia strieda akciu. Myslím, že by v nej mohol nájsť uplatnenie a naviazať tým na sezónu spred 10 rokov, kedy za 30 zápasov v drese Twente nastrieľal asi 10 gólov.

    U Maka nesúhlasím s tvrdením, že by bol drahý. Nevnímam uňho klubové štatistiky, ktoré zdobia útočných hráčov. Vlastne ich ani nemôže mať, keďže takmer nenastupuje. Predpokladám prestup maximálne na úrovni 2 miliónov EUR, čo pri dnešných prestupových sumách naozaj nie je veľa. Na top ligu žiaľ nemá techniku, iba rýchlosť. Pokiaľ by mal šikovného agenta, vedel by ho umiestniť aj do slabšieho klubu zaujímavej ligy. To sa ukáže podľa toho, kde skončí. Možno by Holandsko pristalo aj jemu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *