Slovensko – Čile: Toto nebola príprava, ktorú potrebujeme

Posledný zápas Mareka Hamšíka v reprezentácii a zároveň posledný prípravný zápas pred kvalifikáciou na Majstrovstvá Európy 2024 mi opäť ukázali, že slovenskej futbalovej reprezentácii a jej realizačnému tímu vôbec nerozumiem.

Slovensko – Čile 0:0
20.11.2022 v Bratislave

Mala to byť rozlúčka s hráčom, ktorý bol základným kameňom našej reprezentácie posledných päťnásť rokov. Zároveň hráčom, ktorého kariéru nebude ľahké napodobniť a jeho prínos pre našu ofenzívu je momentálne nenahraditeľný.

Program kvalifikácie na ME 2024 nájdete tu

Vypredaný štadión zodpovedal jeho dôležitosti pre slovenský futbal. Bohužiaľ súčasný realizačný tím a vedenie reprezentácie to asi celé nepochopilo.

Ak sa lúčite s takýmto hráčom, tak ho necháte hrať sedem alebo symbolických sedemnásť minúť. A potom ho necháte odísť a vychutnať si niekoľko minútové „standing ovations“ vypredaného hľadiska.

Ak však Mareka Hamšíka necháte hrať skoro až do poslednej minúty, tak to vlastne celé umelo naťahujete. A zároveň tak zničíte aj poslednú šancu pripraviť sa na nadchádzajúcu kvalifikáciu.

Nemôžete predsa deväťdesiat minút hrať na kľúčovom poste s hráčom, ktorý tu už v marci nebude. Kedy si chce Calzone vyskúšať s kým a ako hrať bez Hamšíka? Pretože vo štvrtok v Čiernej Hore si musel všimnúť, že nám to dopredu nefunguje. A miesto toho aby si dnes aspoň polčas, ak nie viac vyskúšal ďalšie alternatívy tak to neurobí.

Nerozumiem tomu. Zdá sa, že budeme opäť stavať na defenzíve a ubránení maxima. A možno sa občas zadarí nejaký ten brejk, alebo štandardka.

Vidí niekto nejaký rozdiel oproti tomu ako sme hrali za Tarkoviča? Ja som ho nevidel dnes, ani vo štvrtok a už vôbec v dvoch predchádzajúcich septembrových zápasoch.

Tím Čile bol veľmi kvalitný súper a už teraz sa teším čo predvedú na Majstrovstvách sveta v Katare mužstvá, ktoré v juhoamerickej kvalifikácii skončili pred ním.

Kto vyhrá MS 2022? Zaregistruj sa, získaj 50€, natipuj a vyhraj tu.

My sme dnes predviedli chabú ofenzívu (a to tam ešte bol Hamšík, ktorý v marci nebude), defenzívu na hranici možného a do kvalifikácie ME 2024 ideme bez plánu a zmeny oproti minulosti. Mám obavy, že tentokrát sa na ME prebojovať nemusíme a po dvoch účastiach v rokoch 2016 a 2021 už tretia nepríde.

Postúpime na ME 2024?

  • Áno (70%, Počet Hlasov 442)
  • Nie (30%, Počet Hlasov 188)

Hlasovalo: 630

Loading ... Loading ...

Posted in BLOG and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *