Slovensko v Lige Národov? Márnosť

Nič lepšie nevystihuje stav našej futbalovej reprezentácie ako nasledujúce porovnanie so susedmi.

Češi remizovali so Španielskom a čaká ich zápas s Portugalskom. Maďari doma zdolali Anglicko a ladia formu na duely s Talianskom a Nemeckom. Rakušania vyhrali v Chorvátsku a už v piatok privítajú Francúzov. Poliaci sa po výhre nad Walesom nevedia dočkať zápasov s Belgickom a Holandskom.

A naša reprezentácia? Po prehre s Kazachstanom balí kufre na cestu do Azerbajdžanu.

Vyhráme našu skupinu v Lige Národov?

View Results

Loading ... Loading ...

Program našej skupiny v Lige Národov nájdete tu.

Dá sa klesnúť ešte hlbšie? Dá.

Čo viac dodať k tomu, kde sa náš reprezentačný futbal ocitol.

Po vzhliadnutí dnešného zápasu s Kazachstanom ma príliš veľa pozitívnych myšlienok nenapadá.

Netvrdím, že dnes naši reprezentanti nechceli vyhrať. Bolo vidno snahu, aj túžbu po víťazstve. A v istých momentoch sme mali až zdrvujúcu prevahu. Ale za držanie lopty sa body neudeľujú.

Dokonca si stále myslím, že naši hráči majú kvalitu, ktorá ich predurčuje k dosahovaniu lepších výsledkov.

Škriniar či Lobotka nie sú v základnej zostave Interu Milán a Neapolu pre svoje tetovania. Takisto Rodák nedostal už druhýkrát Fulham do Premier League náhodou. Aj Suslov je určite veľkým talentom.

Bohužiaľ v reprezentácii im to spolu neladí.

Miesto toho aby sa individuálne prednosti našich futbalistov v reprezentačnom drese vynásobili, alebo aspoň sčítali a vyústili vo víťazstvo, tak pravidelne dochádza k opaku. Občas niekto spraví chybu, a nikto ju už nenapraví. Ak niekto spraví niečo navyše, tak na to v tom momente nikto iný nenadviaže.

Proste im to dokopy nejde.

A to sme nezistili dnes, to vieme už minimálne rok a pol.

Ako dopadneme v Azerbajdžane? Urveme víťazstvo, alebo nie? Kurz na Azerbajdžan je lákavý

Čo s tým spraviť?

Lepších hráčov nemáme a tak je jediným možným riešením nájsť nového trénera.

Bohužiaľ nežijeme v krajine, kde by tréneri po neúspechoch prevzali zodpovednosť a odstúpili.

A takisto nežijeme v krajine kde by za takéto výsledky prevzal zodpovednosť prezident zväzu, alebo nebodaj celý výkonný výbor. A pritom divízia C (zatiaľ) Ligy Národov je aj ich vizitkou.

Reprezentačný tréner dostal od nich v januári novú zmluvu. Trvalo to len dva zápasy a aj im musí byť jasné, že to nebolo správne rozhodnutie.

Napriek tomu Tarkovič má týžden a dva zápasy (piatok v Azerbajdžane a v pondelok v Kazachstane) na to, aby si udržal miesto aspoň do septembra.

Aktualizácia 7.6.: Netrvalo to ani dvadsaťštyri hodín a VV SFZ odvolal trénera Tarkoviča z funkcie. Nasledujúce dva zápasy bude reprezentáciu viesť dvojica asistentov Mintál a Slovák.

Ale ja si vlastne nie som istý, že výmenou trénera nastane zázračná zmena. Môj pohár trpezlivosti s tým ako je reprezentácia vedená (a nemyslím tým len trénera, ale aj prezidenta zväzu a výkonný výbor) sa naplnil.

Asi nebudem jediný, kto si už dátumy a časy našich reprezentačných zápasov do kalendára neznačí. Kúpa vstupenky na reprezentačný zápas mi pripadá ako vyhodené peniaze. A ak omylom zapnem v telke iný zápas, čo vzhľadom na to rotovanie medzi RTVS a Sportom 1 nie je nemožné, tak na našich už späť neprepnem.

Ľahostajnosť fanúšikov je to najhoršie čo sa slovenskému futbalu mohlo stať. A vďaka práci SFZ je to realita. „Gratulujem“.

Kto bude novým reprezentačným trénerom SR?

View Results

Loading ... Loading ...
Posted in BLOG and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *