Slovenský futbal: Márnosť nad márnosť

Slovenský futbal nezažíva dobré obdobie. Napriek tomu, že niektorí ľudia vo vedení sa tvária, že je všetko v pohode, tak nie je.

Stačia dva príklady.

Čo tam po hre, hlavne že to vieme pekne zanalyzovať

V reprezentácii pod vedením Štefana Tarkoviča sme v podstate premárnili rok. Fanúšika najprv boleli oči z predvedenej hry, potom sa pridala aj bolesť duše z výsledkov na Majstrovstvách Európy. A keď sa na jeseň zdalo, že by mohlo byť lepšie, tak to dlho nevydržalo. Lebo nádejná mlaď musí jednoducho počkať na lavičke a tribúne.

A nakoniec to zaklincuje prezident SFZ, ktorý sa nevyjadrí k jadru veci, ale pochváli analýzu reprezentačného trénera, ktorou vysvetľuje neúspechy posledného obdobia. Ako keby hlavným kritériom na výber a hodnotenie reprezentačného trénera bola jeho práca s powerpointom a prezentačné schopnosti.

„Výkonný výbor SFZ zobral na vedomie analýzu Štefana Tarkoviča a vyhodnotil ju ako jednu z najlepších za posledné roky.“ Ján Kováčik, prezident SFZ, 7.12.2021

Pozri aj: Ako je na tom slovenský futbal?

Keď mládežníci z Dánska porazia nás top tím

A aby toho nebolo dosť, tak fanúšikovi zaryje ďalší nožík do chrbta klubový futbal.

Slovan Bratislava, mužstvo, ktoré vedie domácu ligu s obrovským náskokom a dresy pritom prepotia len každé tretie kolo, ide hrať o postup do Kodane. Domáci majú postup vo vrecku a postavia mládežnícky tím a napriek tomu s prehľadom vyhrajú.

A teraz mi nejde o to, že Slovan nepostúpil. Šanca na postup bola malá. Ide mi o to, že Slovan svojmu fanúšikovi nedal ani žiadnu nádej, že to môže dopadnúť inak.

Aspoň že tréner Weiss nehľadal žiadne výhovorky a vedenie ho o týždeň hádam nepochváli za dobre zvládnutú analýzu.

Prekvapí DAC v nedeľu na Slovane? Kurz je lákavý.

Keď šesť mesiacov o nič nepôjde

Najbližší polrok bude teda sledovanie slovenského futbalu, hádam s výnimkou boja o postup v druhej lige, nuda. Reprezentácia zohrá dva prípravné zápasy a Slovan získa titul. Ak si nič z toho nepozriete tak na 99% o nič neprídete.

Bolo by dobré ak by reprezentácia a aj Slovan využili tých šesť mesiacov na to, aby to od júna v Lige Národov, aj od júla v predkole Lige Majstrov bolo lepšie. Ale veríte, že tomu naozaj tak bude?

Posted in BLOG.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *