Talianska mizéria

Aj takto by sa dalo nazvať pôsobenie klubov z Apeninského polostrova v tohtoročnej edícii Ligy Majstrov. Momentálny líder Serie A a najväčší ašpirant na jej celkové víťazstvo Inter Miláno obsadil v hrateľnej skupine (spolu s Realom Madrid, Šachtar Doneck a Borussia Mönchengladbach) posledné štvrté miesto a porúčal sa z európskych klubových súťaží oveľa skôr ako sa od neho očakávalo.

Štvrťfinále Ligy Majstrov po rokoch bez talianského zástupcu

Zo skupinovej fázy sa tak prebojovali do osemfinále iba tri talianske kluby.

Tie však v prvom kole ,,play off“ veľa vody nenamútili. Okrem Juventusu, ktorý bojoval až dokonca a vypadol v predĺžení s Portom, zvyšné dva kluby vypadli celkom poľahky.

Atalanta Bergamo sa porúčala zo súťaže po dvoch prehrách s celkovým skóre 4:1 v prospech Realu Madrid. Lazio Rím vypadlo taktiež po dvoch prehrách s Bayernom Mníchov a celkovým skóre 2:6.

Samozrejme súperi oboch spomínaných talianskych celkov patria do úplnej špičky európskeho klubového futbalu, no na druhej strane sme od Talianov zvyknutí na vyššiu konkurencieschopnosť.

Ich zástupca bude chýbať v ,,osmičke“ najlepších prvýkrát od sezóny 2015/2016.

Kto vyhrá Ligu Majstrov 2020/2021?

View Results

Loading ... Loading ...

Absencia ,,čierneho koňa“ z nedávnej minulosti

Atalanta to dokázala minulý ročník dotiahnuť prvýkrát v jej histórii do štvrťfinále, kde potom vypadla s PSG v boji hranom iba na jeden zápas kvôli obmedzeniam spôsobeným Covidom.

Tri sezóny dozadu v ročníku 2017/2018 dokázal zas Európu prekvapiť AS Rím, ktorý to dokonca dotiahol až do semifinále, po senzačnom vyradení FC Barcelona v zápasoch 1:4 vonku a 3:0 doma. Vo finálovej ,,štvorke“ však potom nestačil na Liverpool.

Talianom jednoducho tentokrát v súťaži chýbal takýto ,,čierny kôň“ , ktorý by dokázal napodobniť vyššie spomenuté prekvapenia z predchádzajúcich ročníkov.

Na futbalistov ,,Starej dámy“ sa nedá donekonečna spoliehať aby zastávali farby Talianska v najprestížnejšej klubovej súťaži. Nádejou tak zostávajú milánske kluby, ktoré začínajú konečne po rokoch vstávať z popola na domácej scéne. Nechajme sa prekvapiť, či sa to odzrkadlí aj v nasledujúcej sezóne Ligy Majstrov.

Posted in BLOG and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *