Tipérov pomocník: Ligy pred a po prestávke

Je a bude zaujímavé sledovať aký vplyv na jednotlivé futbalové ligy mala vynútená pauza spôsobená pandémiou. Ten vplyv spočíval jednak v tom, že hráči po dlhú dobu nemohli trénovať a udržiavali sa len vo fyzickej kondícii. Následne sa síce dostali na trávnik ale len v menších skupinách. Skutočný tréning aký poznajú z letnej či zimnej prípravy bol veľmi krátky a prípravných zápasov bolo len pár (ak vôbec nejaké boli).

Zároveň sa ligy odštartovali bez divákov na tribúnach. A napriek tomu, že futbal je stále futbalom, tlak a povzbudzovanie fanúšikov má vplyv na vývoj zápasu.

Práve z týchto dôvodov sme pripravili pár porovnaní, ktoré budeme dopĺňať po odohraní jednotlivých kôl. Sústredili sme sa na dva základné parametre, v ktorých porovnáme vývoj spred „korona“ prestávky a po nej. Sledovať budeme priemerný počet gólov na zápas a to či aj bez divákov je domáce prostredie výhodou. V grafoch teda uvidíte priemer gólov na zápas a zároveň percentuálny pomer koľko zápasov skončilo víťazstvom domácich, remízou a víťazstvom hostí pred a po prestávke.

Venovať sa budeme štyrom najlepším ligám (Bundeslige, La Lige, Premier League, Seria A) a našej Fortuna Lige. Verím, že táto štatistika vám padne nielen pri tipovaní na úžitok.

Bundesliga [pred a po]


Pred prestávkou bolo odohratých 25 kôl.

La Liga [pred a po]


Pred prestávkou bolo odohratých 27 kôl.

Premier League [pred a po]


Pred prestávkou bolo odohratých 29 kôl.

Seria A [pred a po]


Pred prestávkou bolo odohratých 26 kôl.

Fortuna Liga [pred a po]


Pred prestávkou bolo odohratých 22 kôl.

Posted in BLOG, Štatistiky, Tipérov pomocník.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *