Titul v Premier League? Arsenal si ešte bude musieť počkať

Včera mala asi väčšina futbalových fanúšikov dilemu čomu dať prednosť. Dva zápasy Ligy Majstrov a proti tomu duel Premier League Arsenal – Manchester City. Ja som po dlhšom rozmýšľaní dal prednosť súboju z ostrovov. A neľutoval som.

Program, výsledky aj tabuľka Premier League

Zápas prvého s druhým síce ešte nerozhodoval o titule. Na to je príliš skoro keďže do konca súťaže zostáva 15 kôl. Avšak najmä Arsenal, ktorý má oproti City zápas k dobru by víťazstvom urobil podstatný krok k titulu.

A viac ako bodový náskok by ho hlavne potešilo, že dokázal zdolať tohtosezónneho hlavného rivala. Pre hráčov aj celý klub by to bola skvelá vzpruha, konečne by si mohli povedať, že sú späť na úrovni tých najlepších.

Na škodu Arsenalu sa tak však nestalo. Najmä druhý polčas ukázal, že Arsenal za tými najlepšími, teda za Manchestrom City, stále zaostáva.

Teraz trocha preženiem, ale pripomínalo mi to časy keď slovenskej lige dominoval Slovan a tej českej Sparta. Súperi väčšinou na nich vybehli s veľkým nasadením, boli tam aj úseky keď Slovan či Spartu tlačili, ale napokon vždy o gól či dva prehrali. Veľké mužstvá totiž nepanikária a nakoniec si cestu k víťazstvu nájdu.

A to bol prípad aj Manchestru City, a pre tých čo si myslia, že porovnávam slovenskú a českú ligu s Premier League, dodávam, že úroveň futbalu bola o dosť vyššia ako v slovenskej a českej lige.

City jednoducho nespanikárilo, zmenilo taktiku a v druhom polčase Arsenal k ničomu serióznemu v podstate nepustilo. Otázkou tak len bolo či Arsenal udrží obranu a neinkasuje, ale s postupom času bolo jasné, že je to nad ich sily.

Aj z prejavu Arsenalu som mal pocit, že vnútri mysle každého z hráčov bolo, že City môžu poraziť ale nie porážať. Ako keby neverili, že sú už na úrovni hráčov City.

A aj preto to skončilo ako to skončilo. City v podstate s prehľadom zvíťazilo. Haaland dal opäť gól a všetko je ako má byť.

Pristaviť sa ešte musím u Haalanda. Jeho fyzický zjav vôbec nevyzerá, že by to mal byť dynamický zakončovateľ. V skutočnosti mu však jeho sila pomáha v súbojoch v šestnástke a on to vie využiť.

Okrem toho má skvelý výber mieste a hlavne úžasný prehľad. Ťažko nájdete hráča, ktorý po ťažkom súboji stihne dvihnúť hlavu a pozrieť sa kde je brankár a kam má strielať. A on to nielen vidí, on tam aj vystrelí a trafí.

https://twitter.com/ManCity/status/1626016006484246529

O titule sa ešte nerozhodlo, ale ak by som si dnes mal tipnúť kto ho získa tak poviem, že City. A to napriek tomu, že Arsenal má zápas k dobru. Mimochodom kurz na City nie je vôbec zlý.

A čo si myslíte vy? Je to už jasné, alebo sa Arsenal ešte spamätá a po odvete v apríli a na konci sezóny sa bude po 19 rokoch sláviť titul na Emirates Stadium?

Kto vyhrá Premier League 2022/2023?

  • Manchester City (40%, Počet Hlasov 20)
  • Arsenal (32%, Počet Hlasov 16)
  • Liverpool (12%, Počet Hlasov 6)
  • Chelsea (6%, Počet Hlasov 3)
  • Iný klub (6%, Počet Hlasov 3)
  • Tottenham (2%, Počet Hlasov 1)
  • Manchester United (2%, Počet Hlasov 1)
  • Newcastle (0%, Počet Hlasov 0)

Hlasovalo: 50

Loading ... Loading ...
Posted in BLOG and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *