Tretí zápas pod Calzonem: Od ideálu stále ďaleko

Tretí zápas našich reprezentantov pod vedením Francesca Calzoneho som si zapol z dvoch dôvodov. Jednak sa mi zdá tá týždňová prestávka pred začiatkom majstrovstiev sveta už dlhá, a zároveň som bol zvedavý či už bude vidieť nejakú zmenu.

Prvé dva zápasy pod Calzonem dopadli zle nielen výsledkovo ale aj výkonovo. Tretí a štvrtý zápas už musia vyzerať inak, pretože je to posledná šanca pred začiatkom kvalifikačných bojov na Majstrovstvá Európy 2024. Tam nás na začiatok čaká Luxembursko, ale hneď potom privítame Bosnu a vzhľadom na to ako sme hrali proti Kazachstanu a Azerbajdžanu tak aj Luxembursko nás môže obrať o body.

Program kvalifikácie ME 2024 je tu.

Zápas s Čiernou Horou bol teda predposlednou previerkou a mal už ukázať ako to má Calzone s našou reprezentáciou premyslené.

Čierna Hora – Slovensko 2:2
Góly: 77. a 98. (z 11m) Savič – 15. Hancko, 47. Kucka
17.11.2022 v Podgorici

Rozhodol som sa nehodnotiť výsledok, keďže ide o prípravu, tak je jedno či sme hrali 2:2, alebo vyhrali 2:1. I keď pre sebavedomie by výhra určite bola lepšia.

Zdá sa mi, že naša reprezentácia bude chcieť stavať na solídnej defenzíve a rýchly, až brejkový prechod do útoku. To môže fungovať proti tímom, ktoré veľa a radi útočia a k tomu majú aj slabšiu defenzívu.

Čierna Hora presne takýmto súperom bola. Od začiatku ukazovala, že z našich futbalistov, napriek menám ako Škriniar či Lobotka, nemá žiaden strach. Napokon aj oni si vedia naštudovať s akými výsledkami sme hrali v Lige Národov.

Je logické, že Calzone chce stavať na defenzíve. Škriniar je náš najznámejší a s Lobotkom aj najlepší hráč, takže je jasné, že nebudeme hrať bezhlavo dopredu. Avšak aj v defenzíve máme stále veľa nedostatkov a lepší útočníci ako tí čo proti nám hrali dnes by to iste využili.

Oficiálnu loptu MS 2022 Adidas Al Rihla si môžete kúpiť TU

V útoku sme boli efektívní, prvý gól bol mimoriadne podarený. Hľadanie ofenzívneho systému a zostavy však musí pokračovať aj v nasledujucom zápase. Aj tu platí, že kvalitnejšia obrana by si s našimi sporadickými útočnými výpadmi poradila.

Celkové zhodnotenie dnešného remízového zápasu s Čiernou Horou by teda z mojej strany znelo nasledovne: Bolo to lepšie ako naposledy, ale od ideálu sme stále veľmi ďaleko. A naposledy bola latka nasadená veľmi nízko.

Zostáva nám jeden prípravný zápas, v nedeľu o 13:30 s Čile [Vyhráme? Tipni si tu]. A trocha sa obávam, že ten bude skôr o rozlúčke s Marekom Hamšíkom, slzách a spomienkach ako budovaní tímu a systému. V marci už pôjdeme naostro o body a moc veľký optimista čo sa týka ME 2024 ani po dnešku nie som.

Postúpime na ME 2024?

  • Áno (70%, Počet Hlasov 442)
  • Nie (30%, Počet Hlasov 188)

Hlasovalo: 630

Loading ... Loading ...
Posted in BLOG and tagged , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *