Tretí zápas pod Calzonem: Od ideálu stále ďaleko

Tretí zápas našich reprezentantov pod vedením Francesca Calzoneho som si zapol z dvoch dôvodov. Jednak sa mi zdá tá týždňová prestávka pred začiatkom majstrovstiev sveta už dlhá, a zároveň som bol zvedavý či už bude vidieť nejakú zmenu.

Prvé dva zápasy pod Calzonem dopadli zle nielen výsledkovo ale aj výkonovo. Tretí a štvrtý zápas už musia vyzerať inak, pretože je to posledná šanca pred začiatkom kvalifikačných bojov na Majstrovstvá Európy 2024. Tam nás na začiatok čaká Luxembursko, ale hneď potom privítame Bosnu a vzhľadom na to ako sme hrali proti Kazachstanu a Azerbajdžanu tak aj Luxembursko nás môže obrať o body.

Program kvalifikácie ME 2024 je tu.

Zápas s Čiernou Horou bol teda predposlednou previerkou a mal už ukázať ako to má Calzone s našou reprezentáciou premyslené.

Čierna Hora – Slovensko 2:2
Góly: 77. a 98. (z 11m) Savič – 15. Hancko, 47. Kucka
17.11.2022 v Podgorici

Rozhodol som sa nehodnotiť výsledok, keďže ide o prípravu, tak je jedno či sme hrali 2:2, alebo vyhrali 2:1. I keď pre sebavedomie by výhra určite bola lepšia.

Zdá sa mi, že naša reprezentácia bude chcieť stavať na solídnej defenzíve a rýchly, až brejkový prechod do útoku. To môže fungovať proti tímom, ktoré veľa a radi útočia a k tomu majú aj slabšiu defenzívu.

Čierna Hora presne takýmto súperom bola. Od začiatku ukazovala, že z našich futbalistov, napriek menám ako Škriniar či Lobotka, nemá žiaden strach. Napokon aj oni si vedia naštudovať s akými výsledkami sme hrali v Lige Národov.

Je logické, že Calzone chce stavať na defenzíve. Škriniar je náš najznámejší a s Lobotkom aj najlepší hráč, takže je jasné, že nebudeme hrať bezhlavo dopredu. Avšak aj v defenzíve máme stále veľa nedostatkov a lepší útočníci ako tí čo proti nám hrali dnes by to iste využili.

Oficiálnu loptu MS 2022 Adidas Al Rihla si môžete kúpiť TU

V útoku sme boli efektívní, prvý gól bol mimoriadne podarený. Hľadanie ofenzívneho systému a zostavy však musí pokračovať aj v nasledujucom zápase. Aj tu platí, že kvalitnejšia obrana by si s našimi sporadickými útočnými výpadmi poradila.

Celkové zhodnotenie dnešného remízového zápasu s Čiernou Horou by teda z mojej strany znelo nasledovne: Bolo to lepšie ako naposledy, ale od ideálu sme stále veľmi ďaleko. A naposledy bola latka nasadená veľmi nízko.

Zostáva nám jeden prípravný zápas, v nedeľu o 13:30 s Čile [Vyhráme? Tipni si tu]. A trocha sa obávam, že ten bude skôr o rozlúčke s Marekom Hamšíkom, slzách a spomienkach ako budovaní tímu a systému. V marci už pôjdeme naostro o body a moc veľký optimista čo sa týka ME 2024 ani po dnešku nie som.

Postúpime pod vedením Calzoneho na ME 2024?

View Results

Loading ... Loading ...
Posted in BLOG and tagged , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.