Tri body v pondelok a bude to v suchu

V piatok a v pondelok odohráme svoj siedmy a ôsmy zápas kvalifikácie na ME 2024. Tá sa blíži k záveru a v pondelok po jedenástej tak bude oveľa jasnejšie ohľadne našej účasti na budúcoročnom šampionáte v Nemecku.

Piatok 13.10. 20:45 Portugalsko – Slovensko
Pondelok 16.10. 20:45 Luxembursko – Slovensko

Kto bude vysielať zápasy našej reprezentácie? Zistíte tu.

Netreba byť matematický génius aby ste pri pohľade na tabuľku našej skupiny zistili, že zápas roka sa bude hrať v pondelok v Luxembursku.

ZVRPSkóreBody
1.Portugalsko10100036:230
2.Slovensko1071217:822
3.Luxembursko1052313:1917
4.Island1031617:1610
5.Bosna a Hercegovina103079:209
6.Lichtenštajnsko1000101:280

Ja viem, pred pár rokmi sme zápasy s Luxemburskom brali ako povinnú jazdu. Tentokrát je všetko inak. V čerstvej pamäti máme remízu z úvodu kvalifikácie a aj náš trojbodový náskok je len dôsledkom toho, že Luxembursko už hralo dvakrát s Portugalskom a my ešte nie.

Na prvý pohľad klame aj dosiahnuté skóre. My máme luxusných 8:2, Luxembursko 7:16. Ak však odpočítame zápasy s Portugalskom, tak naše skóre sa v podstate nezmení a bude 8:1, to luxemburské však bude 7:1. A ten jeden gól vstrelil nám aj im Island.

A práve na Islande bude hrať Luxembursko hrať v piatok v čase našeho zápasu s Portugalskom.

Z našeho pohľadu je teda situácia zatiaľ dobrá. V piatok nemáme čo stratiť a ak získame jeden bod tak to bude paráda. A ak nie, nič sa deje. Ak by nám pomohol Island ziskom bodu alebo troch v paralelne hrajúcom sa zápase s Luxemburskom tak sa dostávame do luxusnej pozície.

Ale bez ohľadu na výsledok piatkového stretnutia o našom osude sa rozhodne hlavne v pondelok. Matematika je pritom jasná.

Prehra v Luxembursku nás stavia do mimoriadne ťažkej pozície, keďže posledné dva zápasy nás čakajú ťažší súperi ako Luxembursko.

Program našej kvalifikačnej skupiny

Remíza odsúva rozuzlenie našej skupiny na november. A výhra znamená, že môžeme pomaly rezervovať hotel v Nemecku.

Toľko teda suchá matematika, ale máme na to rozhodnúť už v pondelok?

Ja som v tomto optimista a myslím si, že ani v Portugalsku nebudeme úplne bez šance. A v Luxembursku budeme hrať na víťazstvo a je v našich silách ho dosiahnuť.

A podľa toho ako vyzerali naše výkony v poslednom dvojzápase v Septembri to vyzerá, že Calzona to vidí podobne. Žiadna ustráchaná defenzíva nás asi nečaká. Skôr sebavedomý výkon v piatok aj v pondelok.

Aj z tohto dôvodu to vidím optimisticky a po dlhom čase sa na zápasy našej reprezentácie teším a nebojím sa ich priebehu. Tak hádam vo mne naši reprezentanti túto dobrú náladu v pondelok nezabijú.

Zaregistruj sa, získaj bonus 20€ na tipovanie a vsaď si na našich v Portugalsku a Luxembursku tu.

Hazardné hry predstavujú riziko vysokých finančných strát a vzniku závislosti. Zákaz hrania hazardných hier osobám mladším ako 18 rokov.

 

Posted in BLOG and tagged , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *