Už len tri zápasy a tri dni – EURO Zápisník #10

Na začiatku bolo dvadsaťštyri tímov, dnes zostali štyri. Štvrťfinále nenadchlo až tak ako skvelý osemfinálový pondelok so štrnástimi gólmi, ale stále to bol nadpriemerný futbal.

Morata či Moreno?

V piatok sme si pritom užili dva rozdielne zápasy. V tom prvom Španieli držali loptu od začiatku až do konca, ale šanci mali menej ako chceli a s ich premieňaním majú opäť problém. Je pritom jedno či hrá Morata alebo Moreno, v kľučových chvíľach nevedia skórovať.

Tentokrát to bol Moreno, ktorý mohol zápas v predĺžení rozhodnúť aj trikrát, ale keď to nejde tak to nejde.

Španieli teda viac ako tím z osemfinále pripomínali mužstvo z prvých dvoch skupinových zápasov. Ťažko povedať, ktorú z dvoch verzií uvidíme v semifinále. Osobne mám však trocha obavy, že tento mladý tím sa už príliš odviazať nedokáže.

Navyše chyby v obrane prichádzajú každý zápas. Aj vyrovnávajúci gól so Švajčiarmi prišiel po sérii zlých odrazov, zlého postavenia a nedorozumení v obrane.

Švajčiari pritom nesklamali, ale ani neoslnili. Navyše im ku koncu odchádzal kondične jeden hráč za druhým a ich túžba dotiahnuť to k penaltám síce vyšla, ale nestačila. Myslím si, že tento tím má strop presne v štvrťfinále a na viac bohužiaľ nemá.

Celkovo to však nebola nuda a najmä záver bol dostatočne dramatický. Napokon čakanie kedy dôjde kolmá prihrávka dopredu po sérii desiatich vzadu či tipovať kedy sa Moreno trafí je tiež dostatočne vzrušujúce.

Chyť ma ak dokážeš

Našťastie večer však došiel úplne iný futbal.

Belgicko s Talianskom predviedli o tri stupne vyššiu rýchosť aj štýl hry. Asi nebudem sám, ale taliansky spôsob hry je mimoriadne páčivý. Rýchlosť a nasadenie počas celého zápasu, aké sa dnes nevidí. Ak si teda odmyslíme posledných desať minút váľania sa na zemi a to čo predviedol Immobile. To by som už tiež radšej nikdy nevidel.

Z Belgičanov sa im dokázal rovnať len Doku a Bruyne. Celkovo má „červení diabli“ sklamali, zdá sa, že tento tím práve prepásol okno na úspech. Možno ešte o rok v Katare na majstrovstvách sveta majú šancu, ale inak je táto generácia v okolí tridsiatky už troška za zenitom. Viem, kruté hodnotenie, ale ani proti Portugalsku, ani proti Taliansku nedominovali tak ako by mali.

Lukaku a Bruyne sami na všetko nestačia. Mertens došiel príliš neskoro aby priniesol zmenu a jeho nenasadenie od začiatku bolo podľa mňa jednou z chýb realizačného tímu.

Z celého zápasu som mal pocit, že oba tímy chcú hrať podobne. Rýchlo a kolmo smerom dopredu. Jediný rozdiel bol v tom, že Taliani to zvládajú o niečo lepšie. Zväčša boli o krok vpred, či o jednu presnú prihrávku ďalej.

Každopádne, zápas Belgicka s Talianskom zabával celých deväťdesiat minút.

Ako dopadne semifinále a kto sa stane majstrom Európy? Pozrite si naše Tipy na EURO.

„Football coming home“

V sobotu to bolo nakoniec úplne podľa očakávaní.

Najprv Dáni porazili Čechov, ktorí zaspali úvod stretnutia a po polčase už nedokázali dotiahnuť dvojgólový náskok. Napriek tomu odchádzajú z majstrovstiev s hlavou hore. Kým postup zo skupiny je to čo vás oddelí od neúspechu. Postup do štvrťfinále je to čo vám dovolí pôsobenie na majstrovstvách nazvať úspechom.

V druhom zápase napätie vydržalo presne do 50. minúty. Ukrajinci najprv zaspali začiatok prvého polčasu a po prestávke si to zopakovali aj v druhom. Ševčenka na lavičke mohlo aj roztrhnúť, ale toto jeho tím nezvládol.

Angličania prešli zápasom úplne suverénne, navyše sa im rozostrieľal Harry Kane. A to znamená len jedno. Celé Anglicko čaká titul a nie je to len preto, že posledné tri zápasy sa hrajú na londýnskom Wembley. Angličania ešte na šampionáte nedostali gól a ak si takúto defenzívnu fazónu udržia, tak poraziť ich bude veľmi ťažké.

Výsledky aj nasledujúci program nájdete tu.

Kto vyhrá ME?

View Results

Loading ... Loading ...

 

Posted in BLOG and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *