Vytráca sa postupne kúzlo trénerského mága Josého Mourinha?

O tom, že svojský Portugalčan je jedným z najlepších a najuznávanejších trénerov všetkých čias niet pochýb. Potvrdzuje to nie len jeho (zväčša) arogantné vystupovanie, ale najmä počet trofejí, ktoré sa mu za necelých 21 rokov jeho manažérskej kariéry podarilo získať.

Je ich naozaj veľa, no za zmienku stoja najmä tieto: dvakrát víťazstvo v Lige Majstrov (FC Porto 03/04 a Inter Miláno 09/10), trikrát víťaz Premier League (Chelsea 04/05 , 05/06, 14/15), dvakrát víťaz Série A (Inter Miláno 08/09, 09/10) a jedenkrát víťaz Primera Division (Real Madrid 11/12). Okrem toho bol zvolený štyrikrát za trénera roka a vyhral ďalších 25 trofejí.

Víťazstvo vo finále Európskej Ligy 2017 je doposiaľ jeho posledným

Posledné veľké víťazstvo však zaznamenal Mourinho ešte v roku 2017. Presnejšie 24.05. s Manchestrom United vo finále Európskej Ligy proti Ajaxu Amsterdam (2:0).

V nasledujúcej sezóne však nečakane vypadol z Ligy Majstrov už v osemfinále proti FC Sevilla, nestačil na FC Chelsea vo finále FA Cup a v tabuľke Premier League skončil druhý za svojim mestským rivalom City, s priepastnou stratou 19 bodov.

Začiatok nasledujúcej sezóny (2018-2019) sa tiež neniesol v moc presvedčivom duchu, keďže ManU prehral z úvodných troch stretnutí dve a to sa im naposledy prihodilo 26 rokov dozadu.

Ani to však neubralo na egu ,,The Special One“ – ,,Výnimočný“ (ako sám seba nazval ešte v roku 2004 pri svojej prvej tlačovej konferencii na Stamford Bridge). Na pozápasovej tlačovej konferencii pri zmienke novinárov na tento fakt z minulosti, zdvihol tri prsty, čím sa snažil poukázať na každý titul v PL ktorý získal. O štyri dni neskôr zase nezabudol novinárom pripomenúť na ďalšej ,,tlačovke“ , že je jedným z najlepších manažérov – jedného z najlepších klubov sveta. Po necelých štyroch mesiacoch ho však tento klub po ďalších nepresvedčivých výsledkoch vyhodil. Stalo sa tak 18.12.2018.

Tottenhamu hrozí najhoršie umiestnenie v PL od sezóny 2008/2009

Po takmer ročnej pauze sa 20.11.2019 upísal ,,Kohútom“ zo severu Londýna – Tottenhamu. Klub skončil pod jeho vedením v prvej sezóne až na šiestom mieste.

To sa ani zďaleka nedá považovať za úspech. ,,Spurs“ to totiž v predchádzajúcich štyroch sezónach vždy dotiahli minimálne do prvej štvorky, čo im zaručilo účasť v nasledujúcom ročníku LM.

Túto sezónu to opäť zaváňa fiaskom. Klub ktorý hral pred dvoma rokmi vo finále LM tento rok vypadol v osemfinále EL s podceňovaným Dinamom Záhreb a sedem kôl do konca Premier League sa ,,Mourinhovci“ nachádzajú až na siedmej priečke s trojbodovou stratou na šiesty Liverpool. Z ôsmej priečky ich prenasleduje Everton, ktorý na nich stráca iba jeden bod a má ešte zápas k dobru.

Najbližšia konfrontácia týchto dvoch celkov je na programe už dnes a to v ,,modrej časti“ Liverpoolu na štadióne Goodison Park.

Pokiaľ sa tak Tottenham v posledných kolách súťaže nepozviecha, hrozí mu tak okrem kritiky od fanúšikov za nudný futbalový prejav aj najhoršie umiestnenie v PL od sezóny 2008/2009. Vtedy skončili na ôsmej priečke. Taktiež dobrá povesť samotného ,,The Special One“ opäť visí na vlásku.

Posted in BLOG and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *