1:4! Vysvedčenie Slovana aj Fortuna Ligy

Nič nové pod slnkom, slovenský majster si skupinovú fázu Ligy Majstrov opäť nezahrá. Vzhľadom na výsledok z Budapešti tu síce boli nádeje, že sen o Lige Majstrov bude trvať aspoň o dva týždne dlhšie, ale v skutočnosti sa len potvrdilo, že naša liga jednoducho neprodukuje dostatočnú kvalitu.

Kde sa podel Slovan spred týždňa?

Zásadný rozdiel bol od prvej minúty v agresivite. Kým Slovan do zápasu vstúpil ako v bežnom zápase slovenskej ligy, Ferencváros neuhol v žiadnom súboji ani o krok. Muselo to bolieť, ale vždy to bolí viac toho kto na to nie je pripravený.

Smerom dopredu bol Slovan bez nápadu a bez rozdielového hráča. Jediná strela do priestoru bránky skončila gólom, čo je super efektivita. Ale v takomto zápase na výhru potrebujete vystreliť jednoducho viackrát.

Očakávam, že práve hrdinovia z prvého zápasu budú tými najviac zatracovanými po zápase druhom. Barseghyan pridával o krok, dotyk s loptou či kľučku viac ako mal. Abena s De Marcom pri prvom góle nezvládli pokrytie hráčov a Chovan nepridal žiaden zákrok naviac. Góly určite neboli jeho, ale v takomto zápase musí brankár jednoducho vytasiť aj zázračný zákrok.

Mnohí budú hovoriť o smole, že tretí gól dostal Slovan v predposlednej minúte. V skutočnosti je však jedno kedy rozhodujúci gól dostanete. A počas celého zápasu mal Slovan navrch možno päť minút. O zúfalej ofenzíve a dierach v defenzíve som už písal vyššie.

Zápas podľa mňa nezvládol ani tréner Weiss. Nič v zlom, ale poslať do hry Weissa mladšieho, ktorý vydrži v hre šesť minút a zraní sa opäť bolo chybou. Dokážem pochopiť, že niekedy treba zariskovať, ale tento risk nevyšiel.

Druhou viditeľnou chybou bolo robiť dvojnásobné striedanie v nadstavenom čase. Zostávali tri minúty a aj tie si Slovan sám rozkúskoval.

Nemá však zmysel príliš vypichovať nedostatky jednotlivcov. Slovan tento dvojzápas prehral ako celok.

Prehra Slovanu aj Fortuna Ligy

A so Slovanom to prehrala aj celá naša liga. Fortuna Liga má dostatočnú kvalitu na to, aby predala mladíka zo Žiliny do Švajčiarska alebo Belgicka, či prilákala reprezentanta na sklonku kariéry získať si titul do zbierky. Avšak vyprodukovať účastníka skupinovej fázy Ligy Majstrov je nad jej sily.

Po úpadku reprezentačného tímu je to tak ďalší odkaz slovenskému futbalu. Asi to tu nerobíme tak ako by sme mali.

A čo na to RTVS?

A len tak na okraj som si všimol, že športový program RTVS k takémuto zápasu neurobí štúdio a začne päť minút pred štartom priamo zo štadióna? To sú všetci experti na dovolenke? Či už vopred vedeli ako to dopadne?

Posted in BLOG and tagged , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *