7 najdôležitejších futbalových otázok roku 2023?

Je to nezvratné, čo chvíľa začne rok 2023. Ten posledný bol plný zaujímavých udalostí. Len nedávno sa skončili majstrovstvá sveta, naša reprezentácia má nového trénera, Marek Hamšík už neoblečie reprezentačný dres a Slovan bude hrať v európskom pohári aj na jar. Poďme si teda položiť sedem najdôležitejších otázok ohľadne roku 2023. Čo sa stane a čo nie? Nech sa páči otázky a naše odpovede.

#1 Postúpime na Majstrovstvá Európy 2024?

Reprezentačný rok 2023 bude o kvalifikácii na Majstrovstvá Európy 2024 v Nemecku. Skupinu nemáme najľahšiu, ale mohli sme obísť aj výrazne horšie. Navyše keď ste losovaní z piateho koša tak si aj tak veľmi nenavyberáte.

Z našej šesťčlennej skupiny postupujú priamo dve mužstvá, čo nám akú takú šancu dáva. Portugalsko, Bosna, Island, Luxembursko a Lichtenštajnsko nie sú neprekonateľní súperi, ale nezabudnime, že v poslednom čase neporážame ani Kazachstan.

Veľa napovedia už prvé dva marcové zápasy proti Luxembursku a Bosne doma. A v júni 2023 potom čo vycestujeme na Island a do Lichtenštajnska už bude jasné či leto strávi Kováčik hľadaním nového trénera.

Celý program našej reprezentácie v kvalifikácii ME 2024 je tu.

Naša odpoveď: Nie, neposúpime. Problémom je, že pred začiatkom kvalifikácie už neodohráme ani jeden prípravný zápas. Zatiaľ sme pod Calzoneho vedením odohrali štyri zápasy a príliš veľkú zmenu vidno nebolo. Ak aj pozitívna zmena príde tak sa prejaví v septembri a to už bude na záchranu nášho kvalifikačného osudu neskoro.

Postúpime na ME 2024?

  • Áno (70%, Počet Hlasov 442)
  • Nie (30%, Počet Hlasov 188)

Hlasovalo: 630

Loading ... Loading ...

#2 Budeme mať v roku 2023 nového reprezentačného trénera?

Odpoveď na túto otázku je determinovaná tým či postúpime na ME 2024. Ak áno tak Calzona zostane až do šampionátu. Ak nepostúpime, tak bude rok 2023 jeho posledným vo funkcii slovenského reprezentačného trénera.

Naša odpoveď: Technicky vzaté budeme mať nového trénera až v roku 2024, keďže jeho hľadanie sa spustí až v novembri potom čo definitívne stratíme nádej na postup.

#3 Ako ďaleko sa Slovan na jar dostane v Konferenčnej Lige?

Na postup Slovana do osemfinále Konferenčnej ligy by si po jeho prvých dvoch zápasoch v skupine málokto vsadil. Vladimír Weiss však urobil nemožné a Slovan bude v Európe aj na jar. Iste, po ceste je niekoľko obetí, napríklad Saponjic v béčku či Kmotrík mladší v Mediaprinte, ale cieľ bol dokonca prekonaný.

Slovan totiž bude hrať rovno osemfinále a to je dôvod, že jeho súpera ešte nepoznáme. Spoznáme ho až 24. februára 2023, pričom osemfinálové zápasy odohrá Slovan 9. a 16. marca 2023.

Finále Konferenčnej Ligy sa v tejto sezóne hrá v Prahe, na štadióne Slávie a viem, že niekoľko fanúšikov si už na 31.5.2023 naplánovalo cestu.

Naša odpoveď: Tu sa odpovedá veľmi ťažko, keďže neviem s kým sa Slovan stretne v osemfinále. Bolo by čarovné keby prišiel Trabzonspor s Marekom Hamšíkom, alebo Dnipro a odveta by sa hrala v Košiciach. Ja si myslím, že Slovan sa dostane do štvrťfinále a tam svoju púť ukončí.

Vyhrá Slovan Konferenčnú Ligu? Zober bonus 20€ a tipni si tu za exkluzívny kurz.

Ako dopadne Slovan v Konferenčnej Lige?

  • vypadne v osemfinále (36%, Počet Hlasov 9)
  • vypadne v štvrťfinále (36%, Počet Hlasov 9)
  • vyhrá Konferenčnú Ligu (20%, Počet Hlasov 5)
  • prehrá vo finále (8%, Počet Hlasov 2)
  • vypadne v semifinále (0%, Počet Hlasov 0)

Hlasovalo: 25

Loading ... Loading ...

#4 Zahrá si slovenský majster na jeseň 2023 skupinovú fázu Ligy Majstrov?

Naposledy sa skupina Ligy Majstrov hrala na Slovensku v roku 2010 na žilinskom štadióne. Bolo by už načase opäť zažiť najlepšiu klubovú súťaž na našich ihriskách.

O účasť v nej sa bude uchádzať náš majster, ktorým na 97% bude zase Slovan. Avšak dostať sa do Ligy Majstrov nebude vôbec ľahké. Napriek jeho výkonom v ostatnom ročníku máme taký slabý koeficient, že sa bude náš majster bude musieť prebojovať cez niekoľko predkôl.

Naša odpoveď: Nie, ani tentokrát sa to nášmu majstrovi nepodarí. Útechou bude pre neho aspoň účasť v Európskej Lige.

Otestuj sa čo všetko vieš o slovenských mužstvách v európskych pohároch tu.

#5 V akom mužstve bude hrať Milan Škriniar na jeseň 2023?

Pri všetkej úcte k Stanovi Lobotkovi, najdrahší a najžiadanejší slovenský hráč je Milan Škriniar. Vo februári 2023 dovrší 28 rokov a bude v tom najlepšom futbalovom veku. Aktuálne hrá už šiestu sezónu za Inter Milán, s ktorým v sezóne 2020/2021 získal taliansky titul. A vzhľadom na jeho vek a dobu pôsobenia v klube by som povedal, že otázka jeho veľkého prestupu je na mieste. Napokon o rôznych nápadníkoch sa hovorí každé prestupové obdobie.

Naša odpoveď: Áno. Podľa mňa je leto 2023 tým správnym časom pre samotného hráča skúsiť to v ďalšom top klube. A bez ohľadu na to či to bude PSG, Manchester City, Barcelona alebo iný svetový klub, treba vyskúšať aj niečo iné ako Seriu A. Zároveň to bude ten správny čas aj pre Inter, ktorý iste už bude vedieť čo urobiť s tými miliónmi eur čo zinkasuje.

Sleduj všetky top futbalové prestupy tu.

#6 Získa Stano Lobotka v roku 2023 taliansky titul?

Aktuálne má Neapol na čele tabuľky pred druhým AC Milán náskok 8 bodov. SSC Neapol má najlepší útok v lige a tretiu najlepšiu obranu. Stano Lobotka je kľúčový hráč stredu poľa a jeden zo základných kameňov neapolského úspechu.

Neapol doteraz získal majstrovský titul len dvakrát v rokoch 1987 a 1990, za čias Maradonu a odvtedy bol párkrát síce blízko, ale nikdy to už nevyšlo.

Ak by sa to Neapolu túto sezónu podarilo, tak by sa Lobotka stal po Milanovi Škriniarovi druhým Slovákom v tomto storočí, ktorý by sa radoval z talianskej majstrovskej trofeje. Navyše by sa mu za tri sezóny podarilo to o čo sa Marek Hamšík, neapolská legenda, pokúšal dvanásť rokov.

Naša odpoveď: Áno, tentokrát Neapol nič nezastaví. Navyše mu pomôže to, že sa jeho prenasledovatelia (AC, Inter, Juventus, Lazio) navzájom oberú o body a pod Vezuvom budú oslavy veľkosti explózie vulkánu.

Program, výsledky aj tabuľka Serie A sú tu.

#7 Ukončí Marek Hamšík futbalovú kariéru?

Dvadsiateho novembra 2022 ukončil Marek Hamšík vo veku 35 rokov svoju bohatú reprezentačnú kariéru. Otázka znie či povie zbohom profesionálnemu futbalu úplne.

Naša odpoveď: Nie. Ako sme aj videli pri jeho reprezentačnej rozlúčke, Marekova výkonnosť je stále na vynikajúcej úrovni. V Trabzonspore je stabilným členom základnej zostavy. A aj vďaka tomu, že ročne si päťkrát počas reprezentačných termínov oddýchne bude jeho kariéra ešte niekoľko rokov pokračovať. Škoda len, že ho už neuvidíme v reprezentačnom drese.

Posted in BLOG.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *