A sme spät nohami na zemi – Hokejový zápisník #4

Asi všetci sme si vo štvrtok zažili kruté popoludnie, ale čo je to oproti Julovi Hudáčkovi alebo Pavlovi Skalickému. Je na čase sa vrátiť nohami na zem. Zdôrazňujem pritom to „na zem“. Netreba sa zahrabať pod zem, tak ako nebolo múdre plánovať v pondelok večer, po víťazstve nad Ruskom, privítanie zlatých chlapcov na Námestí SNP.

Kto vyhrá MS v hokeji 2021?

  • Fínsko (55%, Počet Hlasov 16)
  • Kanada (45%, Počet Hlasov 13)

Hlasovalo: 135

Loading ... Loading ...

Späť v minulosti

Zápas so Švajčiarskom nám jednoducho nevyšiel. Začiatok sme pritom nemali zlý a keby Sukeľ premenil do „skoro“ prázdnej bránky, tak by vývoj zápasu mohol byť úplne iný. Ale nebol, lebo sme robili veci, ktoré sme robili kedysi v časoch tŕpnutia či nevypadneme a efektivitu v útoku sme mali ako v príprave.

Švajčiarom vlastne stačilo počkať kým urobíme ďalší hlúpy faul a potom zohrať presne rovnakú presilovkovú schému ako pred pár minútami. Päť gólov sme dostali v oslabení a štyri z toho (ak som to dobre spočítal) po strele od modrej pri ktorej pred Hudáčkom stál švajčiarsky hokejista.

Aj preto je mi Hudáčka ľúto. Dostať jeden gól spôsobom, že máte pred očami červený dres a naraz vám okolo ucha presviští puk sa stáva. Ale aby sa to stalo štyrikrát? Asi som nebol jediný, ktorého napadlo, že ten priestor pred bránkoviskom sa zvyčajne čistí pripraveným obrancom.

Bohužiaľ, naša schéma oslaboviek bola zjavne iná a nefungovala. A nikto ju neopravil ani po prvej a ani po druhej tretine.

Skalický si zase odsedel na trestnej lavici 10 minút a pritom neurobil ani jeden faul. Najprv totiž zastúpil Pospíšila, ktorý úplne zbytočne vyskočil na protihráča v útočnej tretine v 7. minúte zápasu. A potom v tej poslednej si to Skalický odniesol za Rosandiča, ktorý si odpľul na protihráča. Asi v tom nebol úmysel, ale toto sa predsa nerobí.

Dobrá správa na záver

Škoda, že to tak dopadlo, ale lepšie dostať výprask teraz ako v štvrťfinále. Áno, aj mne jasné, že istota štvrťfinále už nie je taká veľká ako bola, ale netreba sa vzdávať.

Veríte, že postúpime zo skupiny? Tipnite si za kurz 1,55 tu.

Dobrou správou je, že to máme stále vo svojich rukách a nemusíme sa spoliehať na nikoho iného. Stále by malo stačiť jedno víťazstvo zo zostávajúcich troch zápasov proti Dánsku (sobota 19:15), Švédsku (nedeľa 19:15) a Česku (utorok 15:15) [Program aj tabuľku skupiny nájdete tu]. Nemusíme počítať, stačí hrať a nenechať sa hlúpo vylučovať.

Jedinou útechou tak zostáva, že aspoň tip nám vyšiel parádne. Do tipovania totiž emócie a fanúšikovstvo neťaháme.

Posted in BLOG, Hokejový zápisník and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *