Ako sme dnes hrali na MS v hokeji 2022

Pondelok 16.5. – Tretí zápas v skupine: Dve tretiny fajn, a potom zmar

Zázrak sa dnes nekonal, aj keď dve tretiny sme tomu dávali šancu. V tej tretej to však už nešlo a kvalita Kanady zvíťazila.

Ale budem pozitívny, tie dve tretiny to bol super hokej. Rýchly, s nasadením, odvahou aj správnou agresivitou. Ak by sme tak odohrali aj tretiu tretinu, tak by sa tá prehra akceptovala ľahšie.

Spiatočníci síce začnú počítať, že koľko percent do toho dala Kanada, ale o tom to nebolo. Prvých štyridsať minút sme naozaj hrali dobre.

Nebolo tam málo chvíľ keď musel brankár Thompson vyťahovať zázračné zákroky. Škoda, že my sme si dnes neodpustili dva vlastné góly a jeden brankársky kiks.

Celkovo doplácame na dve veci.

Tou prvou je smola pri streľbe. Dnes tomu nechýbalo veľa a minimálne dvakrát to bolo fakt len náhoda, že gól neskončil v poloprázdnej bráne. Verím, že sa to zlomí a príde zápas keď strelíme päť gólov, z toho tri si dajú súperi sami. Ideálne by bolo keby to prišlo v stredu proti Švajčiarsku, ale je možné, že si na to počkáme až do piatku, nebodaj soboty.

Druhou vecou, ktorú musíme zlepšiť je opúšťanie obrannej tretiny. Dnes sme veľakrát mali puk pod kontrolou, ale miesto založenia útoku, alebo aspoň vyvezenia do bezpečného stredného pásma, sme o puk došli. A následne sa ocitli pod tlakom.

V tomto sa mnohí spoliehame na príchod Feherváryho. Tu však treba upozorniť, že nebude na ľade 60 minút, a stále potrebujeme aj ďalších päť obrancov, ktorí sa v hre zlepšia.

Situácia je teda zložitá, ale určite nie beznádejná.

Náš nasledujúci program:
Streda 18.5. 19:20 Slovensko – Švajčiarsko

Celý program Majstrovstiev sveta v hokeji 2022 nájdete tu.

Sobota 14.5. – Druhý zápas v skupine: Bol to boj a štvrťfinále vôbec nie je isté

Presne ako sme včera písali, že zápasy našich nie sú nikdy jasné, tak dnes sa to potvrdilo.

Čakám, že najneskôr zajtra si niekde prečítam názor Vinca Lukáča, že za jeho časov sme Nemcom dávali desať. A otázka Ramseyho zotrvania bude otvorená tiež.

Získame na MS 2022 v hokeji medailu?

View Results

Loading ... Loading ...

Vyhraj 7,5 násobok vkladu  ak veríš, že získame medailu – tipni si tu.

A pritom ten zápas mohol dopadnúť aj opačne, ale tentokrát zlyhal náš útok. A to sme sa strachovali či máme na turnaji dostatočne kvalitnú obranu.

Nemci však z našich útočníkov urobili štatistov bezmocne korčulujúcich po rohoch klziska.

V poslednej tretine sa čakal náš tlak, ale aj ten bol veľmi slabý a chýbali tomu hlavne strely. V zápase sme síce Nemcov prestrieľali 29:16, ale v tretej tretine sme vystrelili len osem krát. A to je poriadne málo, keď si zoberieme, že sme počas tretiny hrali aj presilovku 5:3 a na záver aj bez brankára.

A práve v tej presilovke a v záverečnej dvojminútovke bolo vidno ako nás nemeckí obrancovia efektívne držia v rohoch a blokujú potenciálne strely. Našim nemožno uprieť snahu, ale chýbala tomu prekvapivá myšlienka, kombinácia či strela, ktorá by Grubauera aspoň prinútila zbystriť pozornosť.

Iste sa do reči dostane aj Slafkovský, od ktorého po olympiáde čakáme tak dva tri góly na zápas. Zatiaľ sa však netrafil a budú takí čo nad ním zlomia palicu. Podľa mňa však ukazuje veľkú snahu a je to len otázkou zápasu, maximálne troch a trafí sa.

Po dnešnom zápase zrejme dôjde k zmenám v zložení útokov a takisto sa zmení aj čas na ľade niektorých formácií. A to všetko môže prispieť k tomu, že už najbližšie budeme v útoku oveľa efektívnejší.

A ešte jeden moment ma prekvapil. Minúta a pol pred koncom, Nemci vyhadzujú na zakázané uvoľnenie, naši hrajú bez brankára. A prichádza tápanie či berieme oddychový čas, alebo využijeme, že Nemci nemôžu striedať. Aj zo záberov kamier bolo vidno, že je tam istý nesúlad medzi želaním niektorých hráčov a niektorých trénerov.

Demokracia aj dobrá nálada v tíme je fajn, ale tu by som čakal istú ráznosť od realizačného tímu.

Najbližšie nás čaká Kanada a to bude iný hokej ako proti Nemecku. Konečne dostaneme šancu sa zmerať s tými najlepšími a zistíme či moje slová o tom, že dokážeme zahrať vyrovnaný zápas s každým budú platiť aj v pondelok. Uvidíme či zápas stihne aj Feherváry (ja by som si skôr tipol, že nie) a ak áno tak koho vytlačí zo zostavy (môj tip je, že Gachulinca).

Po dnešku si netreba zúfať, aj keď pri pohľade na dnešné výsledky je kľudne možné, že o postup do štvrťfinále budeme bojovať do posledného zápasu v skupine s Dánskom (utorok 24.5. 15:20). Proste nuda to tieto majstrovstvá nebude.

Náš nasledujúci program:
Pondelok 16.5. 15:20 Slovensko – KanadaCelý program Majstrovstiev sveta v hokeji 2022 nájdete tu.

Piatok 13.5. – Prvý zápas v skupine: Nuda to určite nebude

Francúzsko – Slovensko 2:4
Góly našich: 2 x Regenda, Tatar, Takáč
Program, výsledky aj tabuľky skupín Majstrovstiev sveta v hokeji 2022 nájdete tu.

Najdôležitejšou správou dňa je, že máme tri body a naša cesta do štvrťfinále odštartovala bez zbytočného zaváhania. Náš dnešný výkon mi pripomínal ako keď po dlhom čase naštartujete auto a občas vám pri rozbiehaní zakašle motor.

O našich hokejových reprezentantoch momentálne platí, že dokážu zahrať vyrovnaný zápas s kýmkoľvek. Či hráme s Kanadou, Švédskom, alebo Francúzskom či Dánskom, výsledok nie je nikdy istý. A väčšinou to neskončí rozdielom triedy, ale tak jedného či dvoch gólov.

Získame na MS 2022 v hokeji medailu?

View Results

Loading ... Loading ...

Vyhraj 7,5 násobok vkladu  ak veríš, že získame medailu – tipni si tu.

Dnes sme hrali v rozmedzí veľmi dobre – dobre – zle. Niekedy sme na ľade dominovali a točili súpera v pásme a potom zase točil v pásme on nás. Našťastie v konečnom zúčtovaní tých chvíľ ked sme hrali dobre bolo viac ako tých keď sme nehrali dobre. A vďaka tomu sme vyhrali.

Teraz len bude dôležité ten počet minút keď hráme dobre zvyšovať na úkor tých keď dobre nehráme.

Z našich hráčov by som vyzdvihol hlavne Rybára, ktorý ak mu mierili na lapačku tak bol neprekonateľný. Trikrát však Franúczi skúsili aj druhú stranu a dvakrát z toho bol gól.

Takisto naša presilovka vyzerala celkom dobre a ak ju dokážeme ešte zlepšiť tak môže byť našou silnou zbraňou.

Zlepšiť by sme mali asi v útočnej fáze streľbu a možno občas radšej vystreliť miesto kľučky navyše. Iste ak kľučka vyjde je to súper, ale niekedy mi to pripadalo až príliš. Ako sa vraví vo futbale, nie vždy je dobré hrať ako Brazília a umrieť na krásu, niekedy treba hrať ako Nemecko.

A zrovna Nemci nás čakajú zajtra, hádam ich Kanada dostatočne unaví a opäť vyhráme, aj keď ľahké to nebude.

Posted in BLOG, Hokejový zápisník and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.