Banská Bystrica Radvaň [navštevujeme futbalové štadióny]

Ak prichádzate do Banskej Bystrice zo štadióna v Rakytovciach, tak hneď ako miniete budovy podnikateľských pilierov mesta, Luntera a Urpiner, uvidíte na ľavej strane útulný štadión žiariaci novotou. Mestský mládežnícky štadión v Radvani bol znovuotvorený v septembri 2022.

A keďže tlačová správa hovorila, že náklady na dvojročnú rekonštrukciu presiahli 3,6 milióna eur, tak sme sa boli pozrieť či tie peniaze nemohli byť vynaložené lepšie.

Prvý dojem je veľmi dobrý. Nie pri každom štadióne sa myslí na to, že fanúšikovia sa tam musia nejako dopraviť. V Radvani však problém nebude. Ide tam MHD a zároveň pri štadióne je aj parkovisko priamo za jednou z brán.

Pohľad z parkoviska

Samotný štadión pôsobí útulne a príjemne. Tribúny sú na pozdĺžnej strane a za jednou bránou. Dokopy to dáva kapacitu necelých 1500 miest. A čo je najdôležitejšie, obe sú kryté.

Čisté a útulné

K areálu patrí aj budova skrývajúca šatne a administratívne priestory s niekoľkými „VIP“ miestami.

Administratíva a šatne spolu s VIPkou

Trávnik tiež vonia novotou a dlho asi aj bude, keďže je umelý.

Štadión dostal oficiálny názov Mestský mládežnícky a tak na ňom svoje zápasy budú hrávať všetky mládežnícke kategórie v meste. A to je skvelá idea, keďže asi nebude veľa miest na Slovensku kde má mládež a deti k dispozícii takýto štadión. Umelé osvetlenie zvyčajne nebýva štandardnou súčasťou mládežníckych ihrísk, ale v Radvani sa bude môcť športovať dňom i nocou.

Tak hádam to vydrží a budeme sa tam chodiť pozerať na mládež čo najdlhšie.

Celý štadión ako na dlani

Aby sme však splnili nároky čitateľa, ktorý dnes na webe hľadá hlavne hejt, tak spomenieme aj dva nedostatky.

Štadión je anglického typu, takže diváci sedia naozaj blízko pri ihrisku. Čo je fajn pre diváka, ale hráči to pri vkĺzačkách a súbojoch pri čiare vidia inak.

Ten neborák futbalista z októbrového zápasu Dukla U19 – Spartak U19, ktorý sa pokúsil o vypichnutie lopty, bude mať betón z tribúny na krížoch odtlačený ešte na Vianoce. A to môže byť rád, že netrafil priamo zábradlie.

Aj prvú ligu U19 môžeš tipovať. Pozri kurzy tu.

Druhým nedostatkom je plocha pôvodného ihriska, ktorá sa nachádza hneď za tribúnou. Už na prvý pohľad sa jej rekonštrukcia ani nedotkla a tak chátra. A to je veľká škoda. Mať jeden nový futbalový štadión pre mládež je super, ale mať dve futbalové plochy je ešte lepšie. Tak hádam o rok bude zrekonštruovaná aj táto druhá plocha.

Toto by sa malo zrekonštruovať tiež

Celkovo sa nám však v Radvani veľmi páčilo a určite tam ešte zájdeme. Takýto štadión by totiž ocenili nielen všetci mládežníci, ale aj polovica druholigových seniorských tímov a minimálne jeden prvoligový.

Galéria Mestský mládežnícky štadión Radvaň:

 

Posted in BLOG, Futbalové štadióny, Slovenské futbalové štadióny and tagged , , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *