Dá sa to! (Chorvátsko – Slovensko 2:2)

Od dnešného zápasu s Chorvátskom asi nikto nemal veľké očakávania. Ja tiež nie a o to viac sa mi dnešný futbal páčil. Iste, boli tam chyby aj nedôraz z našej strany, ale napriek tomu to bolo asi jedno z najlepších futbalových predstavení, ktoré sme pod vedením Tarkoviča zohrali.

Tu je pár postrehov, ktoré mi blúdia mysľou po skončení dnešného zápasu.

Po minulom zápase s Ruskom som počítal ako sa nám darí keď máme držanie lopty cez 60%. Odpoveď je, že nič moc. Dnes sme mali loptu pod kontrolou len 33% času a výsledok sa dostavil. Naozaj sa nám hrá lepšie keď nemusíme tvoriť.

Dnes sme boli v prvom polčase efektívní ako už dávno nie. Škoda, že nám to nevydržalo aj v druhej polovici, mohli sme sláviť tri body.

Zároveň sme si dnes dokázali, že vieme hrať aj bez Hamšíka. Dúfajme, že jeho zranenie nebude vážne a bude čo najskôr k dispozícii klubu aj reprezentácii. Napriek tomu sme aj po jeho odstúpení dokázali Chorvátom vzdorovať.

A nielen vzdorovať, ale aj ich poriadne trápiť. Stačí rozumne napádať rozohrávku súpera, nešetriť krokmi a keď už loptu získame tak nešpekulovať, ale hrať priamočiaro vpred.

Dnes sme vyslovene nechali Chorvátov nech sa s loptou hrajú koľko chcú. Ale v šestnástke sme boli nekompromisní (väčšinou) a tak im nezostávalo nič iné len hádzanarsky nás obliehať.

Škoda len, že oba góly sme dostali po nedôraze v našej obrane. Pri tom prvom sme príliš spoliehali na to, že prvý hlavičkujúci hráč to zvládne a nenahrá súperovi do päťky. Ten druhý sa okomentovať ani nedá, takto prestreliť múr, za to padajú nadávky aj v dorasteneckej šatni.

Z hráčov sa mi mimoriadne páčil Schranz, takisto Almasi môže byť skvelým útočníkom ak bude napredovať. Haraslín a Hancko si svoje miesta tiež zastali nadmieru dobre. Nemôžeme zabudnút ani na Bera, ktorého nebolo moc vidieť, ale odvádzal presne tú prácu, pre ktorú na ihrisko šiel. Hrošovský dal zabudnúť na Lobotku.

Trocha ma zarazilo, že Rodák mal problémy s časovaním vybehnutí na centrované lopty. A to som si myslel, že na ostrovoch netrénujú nič iné.

Dnešný bod znamená, že už nemáme ani matematickú šancu. Zároveň mi však dal nádej, že aj naša reprezentácia dokáže futbalom baviť a zároveň bodovať. Nehovoriac o tom, že ani proti favoritom nemusíme betónovať a dúfať v zázrak.

Táto remíza takisto opäť otvára otázku kto bude trénovať reprezentáciu v budúcom roku. Tarkovič už druhý mesiac o tento post bojuje tým najlepším možným spôsobom.

A mimochodom, Európa už má prvého istého postupujúceho. A nikoho neprekvapí, že je to Nemecko.

Program aj tabuľku našej skupiny nájdete tu.

 

Posted in BLOG and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *