Dobré športové správy II.

Hejt prínáša čítanosť a vášne, ale my chceme ísť inou cestou. Skúsime sa raz za čas (ideálne raz za týždeň) pozrieť na dianie v športe pozitívne. A vypichnúť udalosti, ktoré prinášajú radosť všetkým okolo. Dúfajme, že bude o čom písať.

Futbal:


V nominácii reprezentácie na zápasy kvalifikácie MS proti Rusku a Chorvátsku sa objavil opäť aj Albert Rusnák. Ten nebol na posledný reprezentačný zraz pozvaný a jeho reakciou boli výkony v klube. V septembri v piatich zápasoch zaznamenal dva góly a päť gólových asistencií a mimochodom 88,2% úspešnosť prihrávok v tejto sezóne je tiež mimoriadne číslo.

To, že dobré výkony sa dočkajú odmeny vie už aj Ladislav Almási. Tento hráč Baníku Ostrava strelil v tejto sezóne už štyri góly v deviatich zápasoch a takisto dostal pozvánku do reprezentácie. Tréner Tarkovič tak svojou nomináciou potešil nielen Rusnáka s Almásim, ale aj všetkých fanúšikov ofenzívneho futbalu.

O tom či máme šancu dostať sa do play-off kvalifikácie MS aj keď neskončíme v skupine na prvých dvoch miestach sme písali tu.

Aj hráči Fortuna Ligy môžu snívať o tom, že raz budú porážať Real Madrid na Santiago Bernabeu. A parafrázujúc slová Stana Lobotku, nemusí to byť len sen, môže to byť aj realita. Frank Castaňeda aj Edmund Addo hrali a strieľali góly v sezónach 2019/2020 a 2020/2021 za Senicu. A o rok neskôr, minulý utorok slávil víťazstvo 2:1 v zápase Ligy Majstrov v Madride v drese Šeriffu Tiraspoľ.

To čo si už vyskúšal v minulosti Slovan Bratislava zažila v zápase konferenčnej ligy s Glasgow Rangers aj Sparta Praha. Kvôli trestu z minulosti za rasistické správanie fanúšikov mohli teraz na tribúny dôjsť len deti vo veku od šesť do štrtnásť rokov. Desaťtisíc detských fanúšikov vytvorilo skvelú atmosféru a videli víťazstvo domácich 1:0. A okrem dobrého futbalu sa im dostalo aj bizarného napomenutia od hlásateľa, ktorý ich v prvom polčase vyzval aby na trávnik nevhadzovali papierové lastovičky.

Aj keď sa vám nedarí vyhrať, tak nie je dôvod na paniku ani keď cestujete na ihrisko toho najlepšieho tímu v krajine. Taký Eintracht Frankfurt v prvých šiestich kolách nemeckej Bundesligy päťkrát remizoval a raz prehral. V siedmom kole ho čakala cesta na Bayern a tam sa teda nevyhráva. Im sa to však podarilo (2:1) a tak prvé víťazstvo zaznamenali v siedmom kole a hneď na pôde najlepšieho nemeckého tímu.

 

Posted in BLOG, Dobré športové správy and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *