Estadio Metropolitano Madrid [navštevujeme futbalové štadióny]

Ak je futbalový fanúšik v Madride, tak určite nevynechá cestu k Santiagu Bernabeo, domovskému stánku Realu Madrid. Avšak pravý futbalový fanúšik si nenechá ujsť ani štadión jeho mestského konkurenta. Estadio Metropolitano, momentálne po spozorovi nazývaný Wanda Metropolitano, je novostavba z roku 2017 a patrí Atleticu Madrid.

Estadio Metropolitano Madrid

Wanda Metropolitano pol hodiny pred zápasom

Na mieste kde dnes stojí štadión stával od roku 1994 atletický štadión s kapacitou  20 000 divákov. V roku 2004 bol štadión uzavretý a v roku 2013 boli pozemky pod ním aj samotný štadión prevedený do vlastníctva Atletica Madrid.

Atletico Madrid dovtedy hrávalo svoje zápasy na legendárnom štadióne Vicente Caldérona, ktorý bol postavený v roku 1966 a asi nikto sa teda nepozastavil nad tým, že v 21. storočí bolo načase postaviť si štadión nový.

Výstavba Metropolitného štadióna trvala štyri roky a od roku 2017 na ňom Atletico Madrid hráva svoje zápasy. Kapacita štadióna je 68 456 divákov a okrem domácich zápasov Atletica hostil už aj finále Ligy Majstrov (v roku 2019).

Wanda Metropolitano

Zápas Atletico Madrid – Borussia Dortmund

A aby sme nezabudli, tak história štadióna Vicente Calderona (pôvodneho domova Atletica Madrid) skončila v rokoch 2019 – 2020 keď bol rozobratý a ustúpil novej výstavbe.

Wanda Metropolitano je dobre dostupný metrom (stále je v zóne A, takže MHD nestojí veľa) a v čase dobudovania bol určite najmodernejším na svete. Výhľad z ktoréhokoľvek miesta na štadióne je skvelý, prístupové plochy sú zase veľkoryso dimenzované.

Každý zápas na tomto štadióne je tak zážitkom nie len pre hráčov ale aj pre divákov.

Napokon pozrite si tieto videá spievajúcich fanúšikov pred zápasom Ligy Majstrov s Dortmundom, ako som ich zažil ja (ak ste v robote, stište si zvuk).

Galéria Estádio Metropolitano Madrid:

Posted in BLOG, Futbalové štadióny, Zahraničné futbalové štadióny and tagged , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *