Finále európskych pohárov

Finalisti všetkých troch európskych súťaží v tejto sezóne sú známi. Tri talianske mužstvá, dve anglické a jedno španielské sa budú usilovať ukončiť sezónu veľkým víťazstvom. Kto s kým bude hrať a komu sa to podarí?

Finále Ligy Majstrov 2023

Manchester City – Inter Miláno 1:0

Kde: Istanbul, Turecko, Ataturkov Olympijský štadión
Kedy: Sobota, 10.6.2023, 21:00
Kto to bude vysielať: Nova Sport 3

Asi všetci sme zvedaví či sa šejkovia z emirátov konečne dočkajú vysnenej trofeje. Je to už 15 rokov čo sa ujali vlády nad Manchestrom City a doteraz s ním získali deväť titulov v Premier League (vrátane tohtoročného). V Lige Majstrov však na úspech čakajú. Vo finále už síce boli, ale v roku 2021 prehrali s Chelsea 0:1. Dnes sú hráči o dva roky skúsenejší a Guardiola vyzerá, že trénuje neporaziteľný tím. Pridá City k víťazstvu v pohári PVP z roku 1970 ďalšiu európsku trofej?

To Inter Miláno s trofejami z Ligy Majstrov už skúsenosť má. Tri víťazstvá v pohári UEFA (1991, 1994 a 1998) a tri víťazstva v Lige Majstrov (1964, 1965 a 2010). Posledné roky sme od talianských mužstiev príliš veľa nečakali, ale túto sezónu európske súťaže jednoznačne prevalcovali. Napokon až traja zástupcovia Serie A sa ocitli vo štvrťfinále Ligy Majstrov a v každom európskom finále bude jeden taliansky klub. Inter Miláno to napokon dotiahol najďalej. Pre slovenského fanúšika by bolo zaujímavé ak by si prvýkrát na trofej siahol aj náš reprezentant. Milan Škriniar bol síce zranený a hrať asi nebude, ale za zásluhy ho asi k trofeji v prípade víťazstva pustia.

Kurzy na finále Ligy Majstrov

Manchester City je obrovským favoritom a len málokto predpokladá, že Inter Miláno zvíťazí. Avšak Inzaghi vie svoj tím pripraviť na dôležité zápasy.

Kto vyhrá Ligu Majstrov 2022/2023?

  • Manchester City (76%, Počet Hlasov 39)
  • Inter Milan (24%, Počet Hlasov 12)

Hlasovalo: 113

Loading ... Loading ...

Celý program a výsledky Ligy Majstrov

Finále Európskej Ligy 2023

AS Rím – FC Sevilla 1:1 (1:4 penalty)

Kde: Budapešť, Maďarsko, Štadión Ferenca Puskása [ako sa tam dostať]
Kedy: Streda, 31.5.2023, 21:00
Kto to bude vysielať: RTVS :Šport

AS Rím pod vedením Josého Mourinha vyhral minulý rok Konferenčnú ligu a tentorok sa dostal do finále tej Európskej. Ak to bude pokračovať podobným tempom tak o rok ho uvidíme vo finále Ligy Majstrov.

FC Sevilla je mužstvo ako stvorené pre európske poháre, konkrétne pre Európsku Ligu. Minulú sezónu síce vypadli v osemfinále, ale v predchádzajúcich sezónach to bolo jedno víťazstvo za druhým. Celkovo sa z víťazstva v Európskej Lige (a v pohári UEFA) radovali šesťkrát v rokoch 2006, 2007, 2014, 2015, 2016 a 2020.

Kurzy na finále Európskej Ligy

Stávkové kancelárie vidia tento zápas úplne vyrovnane. Ja by som viac veril sevillským schopnostiam uspieť vo finále tejto súťaže.

Kto vyhrá Európsku Ligu 2023

  • AS Rím (67%, Počet Hlasov 2)
  • Sevilla (33%, Počet Hlasov 1)

Hlasovalo: 3

Loading ... Loading ...

Celý program a výsledky Európskej Ligy

Finále Konferenčnej Ligy 2023

Fiorentina – West Ham 1:2

Kde: Praha, Česká republika, štadión Eden [ako sa tam dostať]
Kedy: Streda, 7.6.2023, 21:00
Kto to bude vysielať: RTVS :Šport

Víťaz získa svoju premiérovu trofej v európskych pohároch a fanúšikovia si užijú konfrontáciu talianskeho a anglického futbalu. Pre českého fanúšika bude toto finále zaujímavé aj vďaka účasti až troch hráčov, ktorí hrali na českých trávnikoch. Coufal, Souček (West Ham) aj Barák (Fiorentina) budú mať na tribúnach asi početnú podporu. Coufal a Souček pritom do West Hamu prestúpili priamo zo Slávie, ktorá hrá na pražskom Edene. Aj táto lokálna znalosť prostredia by West Hamu mohla pomôcť.

Kurzy na finále Konferenčnej Ligy

Na kurzoch je vidno že anglická liga ma lepšiu kvalitu ako tá talianska. Je to však jeden zápas, stať sa môže všeličo.

Kto vyhrá Konferenčnú Ligu 2023

  • West Ham (75%, Počet Hlasov 3)
  • Fiorentina (25%, Počet Hlasov 1)

Hlasovalo: 4

Loading ... Loading ...

Celý program a výsledky Konferenčnej Ligy

Posted in BLOG and tagged , , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *