Hľadáme reprezentantov, šanca pre našich ligistov aj kluby

V dnešnej dobe nie je namieste úvaha o tom, ktorý z našich futbalistov prestúpi na západ. Stredne veľké európske kluby po výpadku príjmov zo vstupného a sponzorov budú veľmi starostlivo zvažovať svoje prestupové kroky.

Na trhu bude dostatok hráčov, ktorí na základe platobnej disciplíny nesolventných teamov budú dostupní zadarmo. Ani mimoriadna aktivita najbohatších klubov nemusí (cez medzikluby) doplávať až k nám na Slovensko.

Reálnu predstavu nám ponúknu bývalí hráči z MŠK Žilina. Bolo na začiatku „koronakrízy“, šlo o popredných mladých ligových futbalistov, ktorí dostali výpoveďou možnosť voľného prestupu.

Ako skončili? Najlepší z nich skončili v Česku, zatiaľ na lavičkách.

Bude to ťažké.

V Európe naše tímy dieru do sveta neurobili. Odtiaľ nám milióny eur tiež nepritečú.

Čo nám ale táto doba ponúka?

Buď lacných zahraničných hráčov, ktorými sa naše tímy môžu posilniť a získať takto vhodnejšie vyskladaný káder pre boj o Európu. Prípadne systematicky vychovávať reprezentantov.

Áno. Našej reprezentácii chýba hneď niekoľko reprezentantov a ďalší sú vo finálnej fáze v národnom drese.

Ešte nikdy v histórii nebolo ľahšie posunúť nadpriemerného hráča do národného tímu. Znie to jednoducho, ale naša reprezentácia hľadá dlhodobo krajných obrancov, krídelníkov, útočníkov. Končiť budú aj strední záložníci.

Zaujímavý a perspektívny ligista spod Tatier pravdepodobne túto zimu nikam neprestúpi, ale pri určitej zhode okolností si môže vybojovať šancu v rerezentácii. Odkiaľ je rozhodne vidno ďalej.

Toto je zároveň cesta pre kluby, ktoré túto sezónu môžu dať šancu mladým zaujímavým hráčom.

Posted in BLOG and tagged , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *