Hrochoť [navštevujeme futbalové štadióny]

Ak sa vyberiete z Banskej Bystrice na Mičínu a v Čeríne zabočíte doľava a v Čačíne doprava tak sa ocitnete na Hrochoti. Prvá zmienka o obci s čarovným menom sa datuje do 15. storočia. A hneď na začiatku tejto obce so skoro 1500 obyvateľmi je na ľavej strane cesty futbalový štadión. Dominantná hlavná tribúna sa nedá prehliadnuť.

ŠK Hrochoť - hlavná tribúna

ŠK Hrochoť – hlavná tribúna

Futbalový oddiel ŠK Hrochoť vznikol v roku 1950 a zápasy hrával na svojpomocne vybudovanom ihrisku. O osemnásť rokov neskôr bolo dobudované zázemie ihriska, a aktuálne je priľahlá budová opäť vynovená. Okrem šatní a administratívnych priestorov prichýlila aj miestnu pizzeriu, z ktorej terasy vám neunikne nič z diania na ihrisku.

Logo ŠK Hrochoť

Štadión má hlavnú tribúnu, ktorá je súčasťou už spomínanej budovy, a okrem hlavného ihriska je vedľa aj menšia tréningová plocha. Mimochodom kvalita trávnika na prvý pohľad výrazne presahuje úroveň súťaže, ktorá sa tu hrá.

Trávnik ako lusk

ŠK Hrochoť od tohto ročníka vystupuje pod menom RSC Hamsik Academy Banská Bystrica B a štartuje tak ako aj predošlú sezónu v VI. lige C.  Zmluva o spolupráci by mala hrochoťskému klubu pomôcť hlavne hráčsky a ambíciou je pravdepodobne dosiahnuť lepšie ako dvanáste miesto z minulej sezóny. Pre klub Mareka Hamšíka je to príležitosť ako si podchytiť ďalší lokálny klub a zároveň mať miesto kam posielať svojich hráčov na rozohranie.

Nový partner je už vidieť

Mimochodom na štadióne v Rakytovciach kde hráva Áčko RSC  Hamšik Academy sme sa už tiež boli pozrieť.

Na Hrochoti som sa ocitol v čase keď sa žiaden zápas nehral. Čo mi dáva jasný signál, že plánovaní návštev štadiónov mám značné rezervy. Samotný štadión však na mňa pôsobil veľmi príjemne, najbližšie sa sem určite vyberiem hladný a smädný a vychutnám si nielen futbal ale aj pivo a pizzu na tribúne. Odporúčanie miestnych však znie jasne, treba to stihnúť v slnečný deň, lebo zimy tu bývajú kruté. O tom svedčí aj príjemných 18 stupňov, ktoré som tu zažil koncom augusta.

Galéria štadióna ŠK Hrochoť:

 

 

Posted in BLOG, Futbalové štadióny, Slovenské futbalové štadióny and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *