Ideme domov ale aj tak je to úspech – Hokejový zápisník #7

Majstrovstvá sveta v hokeji sa budú hrať až do nedele, ale naši hokejisti dnes na nich odohrali posledný zápas. Opäť zostávame smutní, ale na strane druhej majstrovstvá sa pre nás končia o dva dni neskôr ako zvyčajne. Poďme si teda rýchlo zbilancovať pozitíva a negatíva našeho vystúpenia na tohtoročnom šampionáte.

Pozitíva

Po ôsmich rokoch sme si zahrali štvrťfinále. Za čias Šatana na ľade sme si to ani neuvedomovali v akej skvelej hokejovej dobe žijeme. Po ôsmich rokoch pôstu, keď pre nás šampionát končil v utorok počas druhého týždňa, je predĺženie našej prítomnosti do štvrtka veľká vec.

Na šampionáte sme hrali s tímom s najnižším vekovým priemerom v našej histórii. Do zostavy a nielen tam, ale aj na ľad sa dostali aj neplnoletí hráči Nemec a Slafkovský. K mladíkom môžeme smelo započítať aj Kňažka, Faško-Rudáša a Bučka. A to je viac než dobrá správa pre budúcnosť našeho hokeja.

Pavol Skalický nemusí ľutovať, že odcestoval po šiestich zápasoch domov a príde o boje o medaily.

Porazili sme všetkých, o ktorých si myslíme, že patria k tým slabším. Bielorusko, Veľká Británia aj Dánsko nám podľahli aj keď nie vždy to bolo úplne bez nervov, ale počítajú sa výsledky.

So Švédskom sme zohrali vyrovnanú partiu a Rusov sme porazili viac menej s prehľadom.

Negatíva

Tri prehry so Švajčiarskom (1:8), Českom (3:7) a USA (1:6) vyzerajú desivo a výkon na ľade bol v nich len o trocha lepší ako výsledok.

Na mňa divné nominácie brankárov k zápasom. Chápem, že jednotka Konrád sa zranil a tak sa situácia skomplikovala, ale nechápem prečo štvrťfinále nechytal Hudáček.

Nezahráme si o medailu.

Celková bilancia

Ak si spočítame pozitíva a negatíva, tak je výsledok jasný. V obraze toho ako náš hokej vyzerá posledné roky je štvrťfinále méta, ktorá rozhoduje o tom či sme alebo nie sme úspešní. A tieto majstrovstvá sme úspech dosiahli.

Za mňa teda spokojnosť, budúcnosť už vyzerá o trocha lepšie ako pred troma či dvoma rokmi.

Ak vás zaujíma čo si myslíme o tom ako dopadne semifinále a finále, tak sledujte naše aktuálny tipy na MS v hokeji, ak už chcete radšej myslieť na futbal tak odporúčame našeho sprievodcu k ME vo futbale.

Posted in BLOG, Hokejový zápisník.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *