Jelenec [navštevujeme futbalové štadióny]

Cestou na hrad Gýmeš, populárny cieľ nenáročnej túry v pohorí Tríbeč, prejdete dedinou Jelenec. A nemôžete si nevšimnúť príjemný futbalový štadión ležiaci na kraji dediny. A ak ste futbalový fanúšik tak sa na chvíľku zastavte.

Miestný štadión nesie meno Adama Nagya a bol vybudovaný v roku 1976. Mimochodom Adam Nagy bol dlhoročným trénerom klubu v Jelenci.

Nápis na priečelí štadióna

Štadión má jednu krytú hlavnú tribúnu a druhú protiľahlú, ktorá je tienená vysokými dubami.

A práve duby robia zo štadióna v Jelenci aj v sparnom lete veľmi príjemné miesto na hranie aj pozeranie futbalu.

Hlavná tribúna

V čase našej návštevy počas horúceho leta sa žiaden futbal nehral, ale napriek tomu sme na ihrisku stretli ochotného miestneho funkcionára.

Stav trávnika, ktorý ešte nebol ideálny vysvetlil prebiehajúcim budovaním závlahy. Ako bolo vidno aj pri príchode na štadión, tak priľahlá budova, poskytujúca zázemie domácemu klubu prešla rekonštrukciou.

Trávnik strážený dubmi

Domáci FC Jelenec hrá VII. ligu, súťaž riadenú oblastným futbalovým zväzom Nitra, a v tejto sezóne má iste väčšie ambície ako v tej minulej keď skončil na 13. mieste.

Vyššie spomínaná rekonštrukcia si vynútila odohranie úvodných domácich zápasov tohto ročníka v susedných Nevericiach. Prvý domáci zápas je naplánovaný v 6. kole proti AC Nitra. A očakáva sa návšteva prevyšujúca kapacitu štadióna (450 divákov).

Štadión je naozaj v príjemnom prostredí a odporúčam si naplánovať na niektorú z nediel najprv výstup na Gymeš, potom obed v rekreačnom stredisku a cestou z obeda futbal na útulnom štadióne Adama Nagya. Lepšiu nedeľnú trojkombináciu ťažko vymyslíte.

Galéria štadióna Adama Nagya – FC Jelenec:

Posted in BLOG, Futbalové štadióny, Slovenské futbalové štadióny and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *