Kauza Hamšík: Čomu rozumiem, čomu nerozumiem a čo mi je ľúto

Ak by vyšla správa o prestupe Hamšíka do IFK Goteborg prvého apríla tak sa zasmejem. Ak by rovnaká správa vyšla počas júla, tak si pomyslím, že uhorková sezóna si žiada svoje. Avšak teraz v marci sa zdá, že je prestup Mareka Hamšíka do Švédska blízkou realitou.

Vo svetovom meradle je to len malá zaujímavosť. V našom futbalovom svete ohraničenom druhým predkolom Európskej Ligy je to však niečo neuveriteľné a šokujúce.

Na celom tomto prestupe je niekoľko vecí, ktoré chápem a niekoľko, ktorým absolútne nerozumiem. Tak poďme pekne po poriadku.

Čo chápem a čo nie

Rozumiem tomu, že Marek Hamšík potrebuje zápasovú prax ak chce hrať dôležitú rolu na nadchádzajúcich Majstrovstvách Európy (a hádam aj v kvalifikácii na MS 2022).

Nerozumiem však prečo prestupuje do ligy, ktorá začne až 10. apríla (teda až po marcových kvalifikačných zápasoch na MS).

Postúpime na MS 2022 v Katare?

View Results

Loading ... Loading ...

Rozumiem prečo Hamšík nechcel podpísať zmluvu so Slovanom až do polovice auguste. Napokon po ME iste bude chcieť oddych a dôkladne si vybrať nový klub aj ligu.

Nerozumiem prečo Slovan trval na zmluve až do polovice augusta. Ak by ho podpísal len do konca mája, nikde nie je napísané, že sa v júni nemôžu dohodnúť na zmluve novej.

Edit 09.03.: Podľa všetkého podpísal Hamšík zmluvu s IFK do konca augusta. Tak to už vážne nerozumiem tomu čo prezentoval Slovan ako príčinu nedohody.

Nerozumiem prečo Slovan nechcel najbližšie tri mesiace využiť na to, aby Hamšíka presvedčil o tom, že je načase sa vrátiť domov a dokončiť tu kariéru. Ako lepšie sa dá presvedčiť ako osobnou skúsenosťou?

Nerozumiem prečo Slovan toľko zdôrazňuje kontinuitu a budovanie tímu keď všetci vieme, že toto nie je zrovna základny pilier manažovania klubu.

Čo mi je ľúto

To ako to napokon dopadlo nie je úplne dobré ani pre Hamšíka, ani pre náš futbal.

Marek Hamšík asi získa zápasovú prax, ale bude krátka a navyše príde až po dôležitých marcových zápasoch kvalifikácie na MS.

Tu sa navyše otvára otázka či by vlastne mal Tarkovič zobrať Hamšíka do reprezentácie v marci. Po trojmesačnej zápasovej pauze by asi iný hráč príležitosť nedostal, v prípade Hamšíka však asi všetci akceptujeme výnimku. Horšie však bude ak jeho výkony nebudú uspokojivé.

Z pohľadu slovenského futbalu je to teda veľké mínus vzhľadom k reprezentácii a ešte väčšie vzhľadom k lige. Aj bez divákov na tribúnach by meno Hamšík prinieslo pozornosť mnohých fanúšikov. Tí čo dnes pred Fortuna ligou zapnú radšej Premier League by si iste nenechali ujsť premiéru Hamšíka v našej lige.

Nehovoriac o sekundárnych efektoch na výchovu mladých hráčov nielen v Slovane, ale na celom Slovensku.

Slovan navyše zahodil šancu predať také množstvo dresov ako nikdy. Okrem toho mohol potvrdiť svoj vzťah s Hamšíkom, aby už nebolo žiadnej pochybnosti o tom kde príde ukončiť svoju futbalovú kariéru.

Zahrá si Marek Hamšík ešte za Slovan?

View Results

Loading ... Loading ...

 

 

Posted in BLOG and tagged , , , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *