Reprezentácia: Do Kataru len ako turisti

Nie je nič ťažšie ako predpovedať budúcnosť. A je jedno či sa o to pokúšate v bežných veciach ako je život, alebo v takej vážnej veci ako je futbal. My sme našu predpoveď na rok 2021 odvážne zverejnili a ak sme si boli jednou vecou nad mieru istý, tak tou, že na MS v Katare 2022 nepostúpime. Zároveň sme vytvorili anketu pre vás, našich čitateľov.

Postúpime na MS 2022 v Katare?

View Results

Loading ... Loading ...

A čuduj sa svete, miesto potvrdenia našeho názoru to vyzerá, že väčšina hlasujúcich si myslí opak. A to nás prekvapilo ešte viac ako odvolanie trénerov hokejového Slovana.

Je asi na mieste vysvetliť čo presne nás vedie k tomu pochybovať o schopnostiach našeho tímu dostať sa na MS v Katare 2022. Dôvody pre ktoré si myslíme čo si myslíme sú presne štyri.

Dôvod č. 1: Posledné výsledky našich

Posledné zápasy našich hovoria jasnou rečou.

V roku 2020 sme odohrali dokopy osem zápasov, z toho šesť v Lige Národov a dva v baráži o Majstrovstvá Európy 2020.

Liga Národov bola jedná veľká katastrofa. Bilancia 1 víťazstvo – 1 remíza – 4 prehry nenecháva nikoho na pochybách, že aktuálne sme horší ako Češi, Škóti a aj Izrael.

Baráž o ME dopadla dobre. Napokon sme postúpili, ale výsledkovo a herne to bola dosť bieda. Najprv postup na penalty cez Írsko a potom výhra v predĺžení v Severnom Írsku.

Opäť nás okrem postupu nemôže tešiť nič iné. Súperi to neboli ani zďaleka z tej najvyššej kategórie. A najmä prvý zápas proti Írom skončil lotériovým rozuzlením, v ktorom sme mali viac šťastia.

Nahovárať si niečo iné by bola chyba.

Dôvod č.2: Herný systém

Jednoducho povedané nehráme dobre a nezmenilo sa to ani príchodom Tarkoviča.

Kto pochybuje nech si ešte raz pozrie naše dva zápasy proti Čechom, alebo ten doma proti Izraelu. Chvíľky keď sa nám darí sú rýchlo nahradené dlhými minútami ked čakáme čo vymyslí súper.

Náš útok v podstate neexistuje a jediná nádej spočíva v uzdravení Boženíka. Ale ani on sám toho veľa bez podpory ostatných nezmôže.

Navyše v bráne sa nám z dvoch jednotiek stali dve dvojky a to tiež neveští nič dobrého.

Vidí niekto nádej na zmenu? My nie.

Nemáme k dispozícii zoznam hráčov, ktorí by mali byť nominovaní a prinesú zmenu. Iste, dve či tri zmeny v zostave by sme urobili, ale nemyslíme si že by to znamenalo diametrálny obrat.

Môže nám vyjsť zápas, možno aj dva, ale ak Tarkovič niečo zásadné nevymyslí tak desať ich určite nezvládneme.

Vydrži Štefan Tarkovič ako reprezentačný tréner celý rok 2021?

View Results

Loading ... Loading ...

Dôvod č.3: Počet postupujúcich

Kým na Majstrovstvá Európy sa dostane 24 európskych tímov z 55 uchádzačov, čo je luxusných 43,6%, tak na Majstrovstvá sveta sa kvalifikuje len 13 európskych krajín.

A to je ten zásadný problém. Kým medzi top 24 tímov, alebo lepšie povedané do tej lepšej polovičky sa s odretými ušami ešte stále dostaneme. Do najlepšej štvrtiny v európskom futbale nepatríme ani náhodou.

Z každej skupiny postupuje priamo len víťaz. Mužstvá na druhých miestach majú šancu v baráži. Aj v nej však z desiatich tímov (plus dva z Ligy Národov, čo sa nás týkať určite nebude) postúpia len traja.

Dôvod č.4: Súperi

Pri lose sme sa dostali do šesťčlennej skupiny. A aj pesimista v nás verí, že Maltu a Cyprus by sme mali dvakrát zdolať. Aj keď zrovna na Cypre to jednoduché nebude.

Zvyšní traja súperi sú však z inej kategórie.

Slovinsko nám pripadá ako súper presne našho razenia. Niekedy sú veľmi dobrí, niekedy priemerní a často aj podpriemerní.

Neprekvapí nás ak ich dvakrát porazíme, ani ak dvakrát prehráme. Ale najpravdepodobnejšie nám aj tak vychádzajú dve remízy.

Rusko je mužstvo, ktoré nás môže prevalcovať ale nemusí. Posledné zápasy v Lige Národov im moc nevyšli (0:5 v Srbsku), ale predtým v kvalifikácii na ME išli ako píla. Jediný, na koho nestačili bolo Belgicko (a to je zase úplne iná kvalita).

Rusko bude náš prvý vážny súper, potom čo začneme na Cypre a zahráme si doma s Maltou. A práve tento zápas 30.3 v Trnave určí tón aj náladu na zvyšok roka. Dúfajme aspoň v remízu.

Celý program našej kvalifikačnej skupiny nájdete tu.

Posledný súper našich je Chorvátsko. A tu nemá zmysel príliš špekulovať. Stačí si spomenúť na naše posledné dve vzájomné stretnutia v septembri a novembri 2019.

Mnohí už radšej zabudli, ale domáca prehra 0:4 je asi jedným z najhorších výkonov našej reprezentácie, ktoré sme mohli vidieť.

Kurzy na víťazstvo v našej kvalifikačnej skupine H tiež hovoria celkom jasne:
Chorvátsko 1,80
Rusko 3,30
Slovensko 6,00
Slovinsko 25,00
Veríš našim? Tak neváhaj, získaj 20€ bonus  a stav si v kurze 6,00 tu.

Výsledok: Zostávame pesimistami

Z vyššie napísaného nám jednoducho nevychádza, že postúpime. Nie je to o tom, že by sme postup nechceli, alebo ho našej reprezentácii nepriali.

Ak sa však oslobodíme od fanúšikovstva a pozrieme sa na našu skupinu a situáciu triezvo, tak nevidíme možnosť ako preniknúť na prvé miesto v skupine. Na druhé miesto istú šancu máme, ale tiež nie je veľmi vysoká. Nehovoriac, že baráž bude isto ťažšia ako tá posledná, cez ktorú sme sa prebili na ME.

A o to viac nás prekvapuje optimizmus našich čitateľov. Ak si myslíte, že postúpime skúste dať do komentárov dôvod či dva prečo tomu veríte.

Postúpime na MS 2022 v Katare?

View Results

Loading ... Loading ...

Posted in BLOG and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *