Kde podpíše Messi novú zmluvu?

Aktualizované 5.8.

Dnes Barcelona oficiálne oznámila, že Leo Messi s ňou nepredĺží zmluvu. Pôvodne informácie spred mesiaca sa teda ukázali ako nepravdivé, respektíve limity finančného „fair-play“ sa nedajú ohýbať donekonečna.

V akom drese sa teda Messi na jeseň objaví? 

Stávková kancelária Fortuna na to dokonca vypísala kurzy. Favoritom je pritom PSG s kurzom 1,55, za ním nasleduje Barcelona s kurzom 3,00, Manchester City 5,00, MLS 18,00. Máš názor? Tak si tipni a vyhraj tu.

Kde podpíše Messi novu zmluvu?

 • Barcelona (25%, Počet Hlasov 1)
 • Manchester City (25%, Počet Hlasov 1)
 • Paríž St. Germain (25%, Počet Hlasov 1)
 • Niekde v americkej MLS (25%, Počet Hlasov 1)
 • Niekde inde v Európe (0%, Počet Hlasov 0)
 • Vráti sa domov do Argentíny (0%, Počet Hlasov 0)
 • Pôjde v stopách VW ml. do Kataru (0%, Počet Hlasov 0)
 • Skončí s futbalom (0%, Počet Hlasov 0)

Hlasovalo: 4

Loading ... Loading ...

Aktualizované 15.7.

Messi sa s Barcelonou dohodol na novom päťročnom kontrakte. To prakticky znamená, že by mal v Barcelone vydržať do konca svojej kariéry. Barcelona zároveň zamýšľa uvolniť Griezmanna do Atletica Madrid výmenou za Saula.

Lionel Messi akceptoval zníženie platu a súhlasil s kontraktom, ktorý bude v súlade s pravidlami finačného „fair-play“ španielskej ligy. Moja túžba vidieť ho v inom drese sa tak nenaplní. Takisto Barcelona premárnila šancu posnúť sa ďalej.

Dnes 30.6. o polnoci vyprší zmluva medzi Messim a Barcelonou. A tak môžeme počas dvoch dní keď sa zrovna nehrá žiaden futbal na majstrovstvách Európy špekulovať čo sa stane ďalej.

Na začiatok si však zrekapitulujme, že Messi strávil v Barcelone dlhých 21 rokov. Prišiel tam ako trinásťročný v lete roku 2000. A dnes ako dospelý vo veku tridsaťštyri rokov získa futbalovú slobodu. Slobodu vybrať si kde strávi zvyšok svojej kariéry.

Roky v Barcelone pritom neboli zlé. Získal desať titulov v La Lige, štyri výhry v Lige Majstrov a k tomu aj zopár trofejí v španielských pohárových súťažiach (7 Copa Del Rey, 7 Supercopa de Espaňa). Počas pôsobenia v metropole Katalánska mu šesťkrát udelili aj Zlatú loptu FIFA pre najlepšieho futbalistu roka.

Dnes je však na križovatke. Zostane v Barcelone, ktorá prechádza generačnou obmenou a s vedením ktorej je posledný rok na nože? Alebo skúsi ďalšiu výzvu v Európe? Manchester City, Paríž St. Germain alebo nebodaj Juventus vyhodí Ronalda a podpíše jeho najväčšieho rivala?

Všetko je to pritom v rukách samotného Messiho. Zmluva mu končí a od zajtra za neho Barcelona nedostane ani cent. Bude to Messi kto bude diktovať podmienky novému zamestnávateľovi. Napokon jeho nový klub ušetrí prestupovú čiastku, ktorá by iste s prehľadom prevýšila sto miliónov euro. A ktokoľvek ho podpíše získa nielen posilu na trávniku ale aj marketingový ťahák číslo jedna.

Tri futbalové a jedná nefutbalová možnosť

Neviem ako sa Messi rozhodne, vzhľadom na to aký futbal hrá mi osobne nesedí do Premier League. A napriek tomu, že Manchester City by ho zasypal peniazmi a Guardiola by ho nechal robiť si čo chce, tak by som to na jeho mieste neriskoval.

A ak si pozrieme zoznam klubov v Európe, ktoré si ho môžu dovoliť tak okrem Manchestru City tam vidím len Paríž St. Germain a opäť Barcelonu. (Iste aj Real Madrid si ho môže dovoliť, ale nedovolí si :).

A okrem týchto dvoch možností ma napadá už len jedna. Amerika a Major League Soccer. Pre mnohých zvláštna destinácia, ale MLS išla kvalitatívne vpred v posledných rokoch a nedajame sa mýliť tým, že sa tam darí aj hráčom z našich končín. Navyše MLS je stále v pozornosti miestných futbalových fanúšikov až za mexickou ligou aj Premier League. V záujme športových fanúšikov je zase ďaleko za NFL, NBA, MLB a dokonca aj NHL. A na zmenu treba veľké meno!

Major League Soccer má navyše pre nás nezvyčajnú štruktúru keď hráči majú kontrakty priamo s ligou, ktorá ich platí, pričom každý klub môže mať troch hráčov mimo platového stropu. Messi v akomkoľvek americkom klube by bol veľkou vecou pre celú súťaž. Aj keď z ekonomického hľadiska dávajú zmysel azda len kluby v Los Angeles, New Yorku, prípadne Miami.

Okrem futbalových možností ma napadla ešte jedna nie veľmi futbalová. Messi pôjde do Kataru. Omrkne pôdu pred budúcoročnými majstrovstvami sveta a zarobí toľko, že ani deti jeho vnukov už nebudú musieť nikdy pracovať. Ale na túto variantu sa mi zdá Leo príliš dobrý aj mladý.

A čo si myslíte vy?

Kde podpíše Messi novu zmluvu?

 • Barcelona (25%, Počet Hlasov 1)
 • Manchester City (25%, Počet Hlasov 1)
 • Paríž St. Germain (25%, Počet Hlasov 1)
 • Niekde v americkej MLS (25%, Počet Hlasov 1)
 • Niekde inde v Európe (0%, Počet Hlasov 0)
 • Vráti sa domov do Argentíny (0%, Počet Hlasov 0)
 • Pôjde v stopách VW ml. do Kataru (0%, Počet Hlasov 0)
 • Skončí s futbalom (0%, Počet Hlasov 0)

Hlasovalo: 4

Loading ... Loading ...
Posted in BLOG and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *