Koľko dostane Chelsea?

Real Madrid chytil naozaj skvelú formu. Najprv v La Lige porazil Valladolid 6:0 a potom si v Španielskom pohári vychutnal Barcelonu 4:0. Víťazstvo nad Barcelonou bolo špecifické z niekoľkých dôvodov.

Real vďaka nemu vymazal prehru v prvom zápase semifinále  (0:1) a postúpil do finále domáceho pohára, kde sa stretne s Osasunou. Zmaril tak Barcelone možnosť získať treble (liga a superpohár) a sebe daroval šancu získať aspoň jednu domácu trofej.

Víťazstvo je cenné aj preto, že išlo o posledné El Clásico v tejto sezóne a zároveň to bola pre Real pekná rozlúčka s barcelonským štadiónom Nou Camp, ktorý čaká rekonštrukcia. Budúcu sezónu bude Barcelona na olympijskom štadióne Montjuic.

Z Realu ako keby opadol stres z boja o titul, ktorý im moc nešiel. O šancu na titul totiž prišli práve v predposlednom El Clásicu 19.3. keď v posledných minútach stratili remízu a dostali gól na 1:2. Odvtedy je však ofenzíva Realu nezadržateľná. Najmä Benzema strieľa góly ako sa mu zachce. Dva hattricky v dvoch zápasoch po sebe sú jasným dôkazom.

Nezávidim Frankovi Lampardovi, ktorý prevzal tím Chelsea a budúcu stredu zavíta v štvrťfinále Ligy Majstrov do Madridu. Ak Realu a Benzemovi forma vydrží, tak nie je otázkou kto vyhrá, ale čo bude majiteľ  Chelsea považovať za znesiteľnú prehru. Ak Lampard nenájde kľúče od autobusu, alebo dvoch, ktoré by zaparkoval v šestnástke, tak kľudne môže byť už koncom apríla opäť nezamestnaný.

A rada pre vás, tipujte víťazstvo Realu, kým kurz neklesne ešte viac ako už klesol.

Rubrika „Len pár vetami“ obsahuje krátke komentáre k aktuálnym futbalovým udalostiam. K udalostiam, ktoré stoja za zmienku, ale viac ako 100 slov sa o nich zatiaľ napísať nedá.

Posted in BLOG, Len pár vetami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *