Koľko stojí rozbehnutie novej stávkovky?

Ak rozmýšľate, že koľko stojí založenie novej stávkovej kancelárie na Slovensku, tak roky 2021 a 2022 priniesli skvelú prípadovú štúdiu.

Nižšie vám priblížime príbeh stávkovej kancelárie BetRing. Najprv však pár základnych údajov o regulácii, ktorá platí na Slovensku.

Čo hovorí zákon o hazardných hrách

Založenie stávkovej kancelárie je na Slovensku regulované Zákonom o hazardných hrách (30/2019 Z.z.).

Licenciu na prevádzkovanie hazardných hier môže dostať len právnicka osoba, ktorej základne imanie je minimálne 1 700 000 euro ak sa bavíme o klasickej internetovej stávkovej kancelárii poskytujúcej kurzové stávky a kasíno. Okrem toho musíte na účet Úrad pre reguláciu hazardných hier zložiť finančnú zábezpeku vo výške od 750 000 do 1 500 000 euro podľa toho čo a kde chcete presne ponúkať.

Príbeh BetRingu

Poďme však priamo k BetRingu. Na trh vstupoval koncom roka 2021 a rok 2022 mal byť prvým rokom, v ktorom naberie dostatok hráčov a bude naplno fungovať. Je možné, že ste v istom čase aj zachytili ich „brandové“ reklamy v televízii či na webe.

BetRing je len obchodná značka.
Stávkovú kanceláriu prevádzkovala spoločnosť SZRT Slovakia s.r.o., ktorá je od 6.12.2022 v likvidácii.

Od 1.10.2022 však BetRing nové stávky nenaberá, ani neregistruje nových hráčov. Ako hovorí relatívne stručný oznam na ich webstránke, dôvodom je zmena stratégie materskej spoločnosti Szerencsejátek Zrt., ktorá sa chce sústrediť na domáci, teda maďarský trh. Zároveň spoločnosť prisľúbila, že všetky svoje záväzky voči hráčom aj partnerom vyplatí.

Mimochodom Szerencsejátek Zrt., je maďarská národna lotériová spoločnosť, ktorá prevádzkuje stávkovú kanceláriu TippMix. Prirovnať ich môžeme k našemu Tiposu, len sú o niečo väčší. Tipos mal v roku 2022 tržby necelých 1,27 miliardy euro, Szerencsejátek 2,2 miliardy euro, pričom kurzové stávky z toho tvorili viac než polovicu (1,266 miliardy euro).

Szerencsejátek je pritom priamo riadený úradom predsedu vlády Maďarskej republiky a v znaku má zelený štvorlístok. Ten im však na Slovensku veľa šťastia nepriniesol.

Koľko to stálo?

Za rok 2021 dosiahli tržby spoločnosti SZRT Slovakia s.r.o. (teda BetRingu) 2 484 220 euro a strata za rok 2021 bola 5 869 148 euro. 2021 bol pritom štartovací rok, v ktorom je logické, že investície presahujú výnosy. Predpokladám, že toto ešte bola strata, ktorú materská spoločnosť očakávala.

V roku 2022 to však zrejme nabralo zlý smer. Osobne nepoznám nikoho kto by mal v BetRingu hráčsky účet a aj ich prítomnosť na trhu reklamy bola pomerne nízka oproti zavedeným stávkovým kanceláriam.

Účtovné závierky za rok 2022 zverejnené v registri účtovných závierok ukazujú tržby len 439 tisíc euro a stratu ohromujúcich 7 960 000 euro. Najmä tie tržby budú mať asi nejaké vysvetlenie aj účtovného charakteru, ale tú stratu jednoducho nevysvetlíš.

Založenie stávkovej spoločnosti teda nie je lacnou záležitosťou. Navyše na Slovensku je trh obsadený niekoľkými silnými značkami (Tipsport, Niké, Fortuna, Doxxbet a Tipos) a ktokoľvek nový by to mal zo začiatku veľmi ťažké. Najmä keď neexistuje niečo nové čo by existujúce stákové kancelárie nemali.

Ktorá je najlepšia stávková kancelária? – Pozri si naše porovnanie kurzov tu.

Posted in BLOG, Tipérov pomocník.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *