Konečne!

V momente keď sme už stratili skoro všetku nádej tak to prišlo. Vyhrali sme a pridali sme k tomu aj veľmi dobrý výkon. Aspoň tak som dnešný zápas proti Bosne a Hercegovine vnímal ja.

Slovensko – Bosna a Hercegovina 2:0
13. Mak, 40. Haraslín

Zápas som pritom odsledoval priamo na Tehelnom Poli a priznávam, že vstupenku som kupoval ešte pred zápasom s Luxemburskom. Po ňom by som si ju už nekúpil.

A až na tu zimu, ktorá bola som nakoniec vôbec neľutoval. Vnímanie zápasu priamo na štadióne je odlišné od sledovania v televízii, takže tu sú moje štadiónové dojmy.

Už na začiatku bolo z hľadiska cítiť, že v akej nálade jednotlivé reprezentácie sú. Kým Bosnu došlo povzbudiť množstvo fanúšikov, ktorí oduševnene spievali počas celého zápasu. Slovenskí fanúšikovia prišli a skôr sa báli najhoršieho. Napokon však po zápase ďakovali potleskom po stojačky. Tentokrát si to naši reprezentanti naozaj zaslúžili.

Stále veríš, že postúpime na ME? Tak neváhaj zober bonus 20€ a natipuj si za zaujímavý kurz tu

Výkon našich boli totiž mimoriadne zodpovedný a kompaktný. Napriek novozloženej stopérskej dvojici sme hrali mimoriadne dobre v defenzíve a súpera sme vlastne nepustili do poriadnej šance.

Najmä v prvom polčase sme hru úplne kontrolovali a Bosnu vlastne k ničomu nepustili. Dobrá hra pritom vychádzala hlavne zo stredu poľa (Staano Lobotka), ale ostatné formácie nezaostávali.

Góly boli viac dielom individuálneho odhodlania oboch strelcov ako nejakej premyslenej kombinácie, ale na tom vôbec nezáleží. Môže nás tešiť, že Mak aj Haraslín sa nebáli zodpovednosti a zobrali to do vlastných rúk v správnom momente.

Prvý polčas bol teda na výbornú.

Druhý polčas bol už vyrovnanejší, keďže Bosna nemala inú voľbu ako otvoriť hru a začať útočiť. Naši však relatívne spoľahlivo dokázali kryť všetky útoky. A ani raz som nepodľahol pocitu, že teraz je ten tlak už neúnosný. A takto isto som sa pri hre našej reprezentácie necítil už poriadne dávno.

Zároveň sme dokázali dobre prenášať hru a hroziť z brejkov. Bolo vidno, že hra do otvorenej obrany nám ide. Ak by sme pridali ešte gól, alebo aj dva, tak by to bolo úplne v poriadku.

Takto sme vyhrali 2:0 čo nás vracia do hry o postup. Ako som písal pred začiatkom kvalifikácie, tak stratiť viac ako dva body znamená, že je po šanci. Takto ju stále máme ale o to dôležitejšie bude ako dopadneme 17.6. na Islande a 20.6. v Lichtenštajnsku.

Program aj tabuľku našej kvalifikačnej skupiny nájdete tu

Dnešok nám umožňuje zaspávať s istou nádejou a optimizmom. Po štvrtku je to naozaj príjemná zmena.

Postúpime na ME 2024?

• Áno (70%, Počet Hlasov 442)
  • Nie (30%, Počet Hlasov 188)

Hlasovalo: 630

Loading ... Loading ...

A špeciálnu zmienku musím ešte raz venovať fanúšikom súpera. Na štadióne tvorili minimálne tretinu ale skôr až polovicu z tých 6 052 divákov. Celý zápas neúnavne povzbudzovali a ich spev bolo počuť aj po skončení zápasu. Klobúk dole. Takto byť oddaní svojej reprezentácii aj po prehre 0:2 s jednou strelou na bránku, to sa len tak nevidí.