Levice [navštevujeme futbalové štadióny]

Ak prichádzate do Levíc od Tlmáč, tak hneď potom čo prekonáte obchodné centrá lemujúce hlavnú cestu vás bude na pravej strane čakať príjemná športová štvrť. Plaváreň, tenisové kurty, zimný štadión aj mestská športová hala, kde svoje úspechy dosahujú levickí basketbalisti. A pochopiteľne nemôže chýbať aj ani futbalový štadón, cieľ našej cesty.

FK Slovan Levice bol založený v roku 1911. Dlhoročný účastník prvej slovenskej futbalovej ligy (teda druhej najvyššej futbalovej súťaže) od sezóny 1979/1980 až do rozpadutia federácie, následne sedem sezón účinkoval v slovenskej druhej lige. A hneď v úvodných dvoch sezónach skončil na druhom mieste a v sezóne 1994/1995 si zahral aj baráž o účasť v prvej lige proti Chemlonu Humenné (1:2 a 0:3).

Momentálne účinkuje v štvrtej lige riadenej Západoslovenským futbalovým zväzom a slávne časy pripomína hlavne veľkolepý štadión s kapacitou cez 7000 miest.

Levice: Hlavná (nová) tribúna

Levice: Hlavná (nová) tribúna

Štadión patrí medzi tie futbalovo-atletické komplexy, kde futbalové ihrisko oddeľuje od tribún atletická dráha. Levický štadión má dve tribúny so zhruba 700 miestami na sedenie, zvyšok kapacity dopĺňajú miesta na státie na ovále štadióna.

Obe tribúny ponúkajú aj zázemie so šatňami čo nie je úplne obvyklé, ale predpokladám, že si určite nájdu svoje využitie. Najmä ak nemáte len prvý A tím, ale aj množstvo mládežníckych.

Levice: stará tribúna so zázemím

Levice: stará tribúna so zázemím

A ešte dve odporúčania.

Ak prídete na futbalový zápas v poobedňajších hodinách tak odporúčam sediet na tej väčšej, krytej tribúne. Budete tak mať príjemný tieň a slnko za chrbtom. A určite si všimnite aj výsledkovú tabuľu, ktorá určite pamätá aj druhú ligu.

Levice: časomiera

Levice: časomiera

Ak máte radi štadióny typu Pasienky či Štiavničky tak sa v Leviciach určite zastavte. Bude sa vám tam páčiť.

Galéria štadióna FK Slovan Levice:

Posted in BLOG, Futbalové štadióny, Slovenské futbalové štadióny and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *