Liga Majstrov 2021 – Program a naša predpoveď

V sobotu sa v portugalskom Porte oficiálne skončí európska klubová sezóna. Vo finále Ligy Majstrov sa stretnú Manchester City a Chelsea.

Liga Majstrov 2021: Finálová predpoveď


Manchester City alebo Chelsea?

Súboj dvoch klubov pre ktoré nič nie je veľmi drahé. Na jednej strane miliardár z Abu Dhábi Mansour bin Zayed Al Nahyan a na druhej Roman Abramovič. Kým ruský miliardár už triumf v Lige Majstrov slávil v sezóne 2011/2012, jeho náprotivok už niekoľko rokov čaká.

Stálo ho to niekoľko miliónov ale City je konečne vo finále. Pod vedením Pepa Guardiolu si bude chcieť siahnuť na najcennejšiu a aj najlukratívnejšiu klubovú trofej.

Proti ním stojí Chelsea FC, mužstvo, ktoré bolo polovicu sezóny v prestavbe. V polovici januára však Franka Lamparda nahradil na trénerskej stoličke Thomas Tuchel. A to bol začiatok veľkej zmeny. V Premier League to dotiahol na štvrté miesto a istotu miesta v Lige Majstrov aj o rok. A v Lige Majstrov zase do finále.

Tuchel bol vo finále aj pred rokom v Lisabone ako tréner Paris St. Germain. Trofej síce nezískal, ale výkony jeho zverencov stáli za pozornosť. Druhýkrát by si trofej iste nerád nechal ujsť.

Kurzy aj tipéri pritom favorizujú City, napokon Guardiola je génius, ktorý vždy niečo vymyslí. Osobne by som však Chelsea nepodceňoval.

V troch vzájomných zápasoch (2x liga a raz FA Cup) v tejto sezóne dvakrát Chelsea vyhrala a raz prehrala. Aj to napovedá, že City to bude mať asi o dosť ťažšie ako naznačujú kurzy.

Ja by som si tipol remízu a rozhodnutie v predĺžení. Kto bude držiteľom trofeje neviem, ale ta remíza má celkom slušný kurz.


Program od štvrťfinále aj našu predpoveď z konca marca nájdete nižšie.


Liga Majstrov sa dostala do záverečnej fázy. V hre zostalo osem tímov, z ktorých sa len jeden bude 29.5. radovať z trofeje. Po dnešnom lose vieme presný program a to kto musí koho poraziť, aby sa dostal do finále. Aj letmý pohľad na rozlosovanie stačí aby sme mohli konštatovať, že nás čaká poriadna zábava.

Program Ligy Majstrov 2021

Štvrťfinále:

Manchester City – Dortmund (6. apríla a 14. apríla)
Real Madrid – Liverpool (6. apríla a 14. apríla)
Bayern Mníchov – Paris SG (7. apríla a 13. apríla)
Porto – Chelsea (7. apríla a 13. apríla)

Semifinále:

PSG – Manchester City (28.apríla a 4.mája)
Real Madrid – Chelsea (27. apríla a 5. mája)

Finále:

Manchester City – Chelsea
29. mája, Porto, Portugalsko

Ako vyzerá rozlosovanie vo forme pavúka, nech viete na čo sa môžete tešiť v semifinále.

Zaujíma vás koľko gólov padá v jednotlivých fázach Ligy Majstrov? Detailne štatistiky tejto aj minulých sezón Ligy Majstrov nájdete tu.

Liga Majstrov 2021 – Naša predpoveď

Ako je našim dobrým zvykom skúsime si tipnúť ako to celé dopadne. Minulý rok sme pritom boli celkom úspešní. Verili sme Bayernu a Bayern to viac menej suverénne vyhral (až na to tesné víťazstvo vo finále).

Tento rok patria hráči z Mníchova opäť k favoritom, ale k tohtoročnému triumfu vedie oveľa ťažšia cesta. Aj kvôli korone a striktnému postoju nemeckých autorít, ktoré môžu Bayern obrať o domáce prostredie. Navyše los k ním bol dosť krutý.

Na ceste do finále musia prejsť cez PSG a aj Manchester City. Dva tímy, ktorých ambície sú vysoké a Liga Majstrov je na čele zoznamu želaní ich majiteľov.

Stále si však myslím, že v priamej konfrontácii na dva zápasy je Bayern lepším tímom.

Pozrite sa na to koho favorizujú na víťazstvo stávkové kancelárie tu.

V druhej polovici pavúka to vidím viac menej jednoznačne. Liverpool sa veĺmi trápi a táto sezóna je typickým triezvením po minuloročnom titule. Pre Porto a Chelsea je aj účasť v štvrťfinále úspechom a to ešte jeden z týchto dvoch tímov určite prejde do semifinále.

Zostáva Real, ktorý sa pod vedením Zidana dokáže zlepšovať od zápasu k zápasu. V apríli a máji tak bude predvádzať ten najlepší futbal za celú sezónu.

Aby sme však neplýtvali slovami, nech sa páči pohľad nižšie. Prehľadne sme zapísali kto postúpi kam.

Naše tipy sú červeným a tam kde nájdete v priebehu turnaja meno tímu prečiarknuté, tak to znamená, že sme neuhádli, vyfarbené na zeleno je znak uhádnutia. Prípadne si to môžete porovnávať vyššie s výsledkami.

Liga Majstrov 2021 – Vaša predpoveď

Kto vyhrá Ligu Majstrov 2020/2021?

View Results

Loading ... Loading ...

Tipérov pomocník: Aké sú kurzy na víťaza Ligy Majstrov

Ak sa pozrieme na kurzy, tak najväčšími favoritmi sú Manchester City (kurzy okolo 3,20) a Bayern (kurzy okolo 4,00) Ak odhliadnem od toho, že verím Bayernu, tak z hľadiska kurzov sa mi najviac pozdáva Real Madrid (kurzy okolo 10,00).

Za taký kurz sa to oplatí vyskúšať aspoň za euro, prípadne dať jednu stávku na Real a dvojnásobnú na Bayern.

Kurzy na všetkých osem tímov aj jednotlivé zápasy Ligy Majstrov si môžete pozrieť TU.

Posted in BLOG, Tipérov pomocník, Tipy and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *